EU chce zpřísnit zákony týkající se ochrany soukromí

EU chce zpřísnit zákony týkající se ochrany soukromí

Je tomu již dlouho, co Facebook zpřísnil podmínky pro přihlášení dětem. Je to jistě dobré, ale mnoho dětí si našlo nějakou takzvaně okliku, kdy se stejně na Facebook či jinou platformu přihlásilo. O tom, že každý z nás by své informace měl střežit jako oko v hlavě a neměl by poskytovat zbytečné informace, je jistě každému z nás jasné. Evropská unie přišla s návrhem, že chce určit nová pravidla pro sociální síť Facebook, Google a mnoho dalších velkých online platforem, jako je Tik Tok a jiné. Zde budou mít lidé zvláštní právo na soukromí.

Cíl je jasný – ochrana!

Již na konci roku 2020 EU představila zákon týkající se digitálních služeb a ochrany lidí. Technologičtí giganti mají podniknout další krok proti zneužití osobních dat a proti nelegálnímu obsahu. Zákon se také má vázat na veškeré materiály, které vzbuzují rozepře, porušují pravidla použití dané platformy nebo podporují terorismus. Každá společnost bude muset tento druh zákonu moderovat rychlým způsobem.

Mohlo by vás zajímat:  Jaká část vašeho mozku je odpovědná za duchovní vzrušení?

Co budou nová nařízení obsahovat

Výše zmíněná nařízení budou do zákona přidána, a budou muset obsahovat předpisy a instrukce týkající se práva a bezejmennost a soukromí. Dále chce EU určitým způsobem přinutit velké firmy vlastnící platformy a sociální sítě, aby začaly používat principy konec-konec, které jsou v nynější době brány za bezpečné a nejdůvěryhodnější způsoby komunikace. Na novém poznatku a zákoně a celkovém souboru pravidel musejí dál spolupracovat dvě různé komise a Evropský parlament. Jejich cílem je ochranu poskytnout a vypracovat již do konce roku 2021. Ovšem, stále ale zůstává na cestě jednání s členskými státy Evropské unie. Plán je to rozhodně dobrý a slibný, takže budeme držet palce, aby veškeré Evropské státy podpořily nové zákony týkající se ochrany.