Nakupování přes Google Pay je snadné a šetří čas. Jeho nastavení v telefonu zvládne každý

Nakupování přes Google Pay je snadné a šetří čas. Jeho nastavení v telefonu zvládne každý

Tato mobilní platební služba od Googlu získává čím dál tím větší popularitu, a pokud i vy byste chtěli začít platit za pomoci chytrého zařízení, pak máte možnost. Navíc Google Pay funguje jak na iPhonu, tak na Androidu.

Začínáme s nastavením Google Pay přes web

Abyste mohli tuto službu začít používat, musíte se nejprve přihlásit ke svému Google účtu. Začneme tedy webovou verzí. Pokud máte v prohlížeči nastaveno automatické vyplňování, pak budou navíc vaše debetní a kreditní karty převedeny rovnou do služby. Pokud ne, pak je budete muset přidat automaticky. Klikněte na možnost Přidat. Vyplňte všechny své osobní údaje, zadejte bezpečností kód a máte hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Odemknout SD kartu můžeme přímo přes systém Windows nebo aplikaci

Nastavujeme Google Pay přes aplikaci pro Android

Pro majitele zařízení s Androidem je tato aplikace již předinstalována a vy ji pouze v případě potřeby budete muset aktualizovat. Opět se přihlaste za pomoci svého Google účtu, pokud jste to ještě neudělali, a můžete se pustit do nastavení. Přidejte svou platební kartu, buďto ručně, nebo vyfocením, a potvrďte všechny potřebné údaje. A to je vše, po tomto kroku můžete aplikaci začít ihned používat.

Zdroj obrázku: Freepik

Nastavení Google Pay pro iPhone

Pokud jste majitelé iPhonu, pak si budete muset nejprve aplikaci Google Pay stáhnout z obchodu a přihlásit se za pomoci svého účtu od Google. Dále musíte vyplnit telefonní číslo a potvrdit kódem, který vám přijde. Teď už si stačí jen vybrat, zda chcete, abyste byli viditelní pro své přátele, zda chcete slevy a cashbacky, a všechna nastavení uložte a potvrďte. Posledním krokem je potvrzení, zda chcete pro ověřování používat Face ID, nebo Touch ID. A máte hotovo.

Mohlo by vás zajímat:  Dlouhá a složitá hesla jsou nejbezpečnější. Podle jednoduchých pomůcek si je zapamatujeme

Pro používání Google Pay stačí, když si v aplikaci přečtete sekci Jak začít, která vám vyskočí po prvním zapnutí. Vše vám rychle a jasně vysvětlí a vy se tak můžete vrhnout do nakupování a placení za pomoci této služby. A věřte nám, že vám to mnohdy ušetří spoustu času.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/set-up-and-use-google-pay