Ztracený iPhone není těžké dohledat. Snadno lze zjistit jeho aktuální polohu

Nikdy neříkejte nikdy a to platí v tomto případě dvojnásob. Někdy stačí chvilka nepozornosti a ztratíte svůj chytrý telefon. Ztráta telefonu nemusí znamenat konec, existuje stále spousta způsobů, jak jej opětovně nalézt. Ať už se jedná o iCloud, Google, nebo se dokonce můžete zeptat rodiny či přátel. Pojďme se tedy podívat na některé z tipů.

Nejjednodušším způsobem je zeptání se přátel, členů rodiny atd. Pokud jej našli, máte vyhráno, v opačném případě zkuste poprosit někoho, aby vám zavolal. I když máte vypnuté zvonění, stále můžete slyšet vibrace, takže pokud možno zkuste eliminovat všechny ostatní zvukové vjemy.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru kabelu USB hraje roli několik důležitých parametrů

Využijte chytré hodinky

Jestliže nemáte u sebe žádný jiný telefon, který by vám mohl pomoci s nálezem ztraceného iPhonu, využijte služeb chytrých hodinek. Vaše hodinky mohou pingnout váš iPhone, aby vám řekly, kde se nachází. Stačí postupovat následovně:

  • Přejetím prstem nahoru ze spodní části obrazovky otevřete Ovládací centrum.
  • Přejeďte dolů, dokud nenarazíte na možnost Ping iPhone (iPhone ikona s několika řádky).
  • Klikněte na možnost Ping iPhone, aby začalo vaše zařízení pingovat a blikat.
Zdroj obrázku: Freepik

Funkce Najít

Pomocí jiného zařízení můžete otevřít možnost Najít a sledovat poslední známou polohu svého zařízení. Po otevření funkce Najít vyberte ztracené zařízení a zvolte Navigovat. Bude následovat otevření mapy s cílovou destinací. Než se ale vydáte na toto místo, můžete zvážit, zda nekontaktujete policii, aby vám pomohla, jelikož nevíte, zda vám nebyl telefon odcizen. Každopádně pokud jste se vydali na vlastní pěst, můžete aktivovat přehrání zvuku nebo pomocí hodinek aktivovat iPhone Flash, kdy snadno zjistíte, zda váš telefon nemá někdo cizí například v prázdné ulici.

Mohlo by vás zajímat:  Defragmentace dokáže práci počítače o dost zrychlit. Proces ve Windows 10 zvládne každý

Můžete se ještě přihlásit pomocí iCloudu na stránky, kde můžete vidět rovněž poslední známou polohu iPhonu, ale buďte opatrní, abyste se neprozradili, že hledáte zařízení, pokud by jej měl v držení někdo jiný.

Zkontrolujte historii polohy Google

Podobným způsobem funguje i Google, který vám pomůže trasovat historii vaší polohy, pokud jste ji měli aktivovanou. Otevřete svůj prohlížeč, přejděte do Ovládacích prvků aktivity svého účtu Google, zvolte Historii polohy, zapněte a opět potvrďte. Takto můžete v budoucnu vyhledat své potencionálně ztracené zařízení.

Mohlo by vás zajímat:  Výdrž baterie v iPhonu může každý sám ovlivnit jednoduchým nastavením

Když už si nevíte rady, zkuste kontaktovat policii nebo obejít místní podniky. Zde už je to spíše loterie než výhra, ale kdoví, i malá finanční odměna může vyvolat šanci na úspěch a trochu si pohrát se svědomím nálezce či zloděje.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/ways-to-find-your-lost-iphone/