Děti tráví na internetu obrovské množství času. Myslet na jejich bezpečnost je úkol každého rodiče

Pokud je vaše dítě pořád připojeno k internetu, měli byste jako rodič dávat pozor na to, kde se pohybuje. Internet není pro děti rozhodně bezpečné místo, a proto byste měli dohlédnout na to, co dělají a jak dlouho na těchto zařízeních tráví čas.

Co se jednou přidá na internet, už nezmizí

Vysvětlete vašim dětem, že to, co se na internet jednou přidají, se opravdu obtížně odstraňuje. Proto by měly být obezřetné v tom, co nahrávají. Ať už jde o videa, příspěvky, nebo fotky. Nikdy se nesmíme spoléhat na to, že když jsme něco odstranili, že je to pryč, protože v dnešní době se dá archivovat opravdu všechno velmi jednoduchými způsoby.

Pravidelně stahujte opravy a aktualizace

Pokud vaše dítě používá počítač nebo telefon, pak je důležité, abyste dané zařízení udržovali aktualizované. Všechny tyto updaty jsou tady hlavně pro nás, jelikož obsahují opravy chyb a zmenšují riziko případného napadení ze strany hackerů nebo jiných útočníků.

Mohlo by vás zajímat:  Právo na soukromí je jedno z nejdůležitějších. Na internetu je důležité chránit o to víc
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na vaše peníze

Obrovská spousta webových stránek a her dokáže vysát vaši peněženku mrknutím oka. Obzvláště pokud se k těmto věcem dostanou děti. Dávejte si velký pozor, abyste neměli na počítači uloženou kartu nebo jiné platební metody, protože pak byste se mohli nehezky divit, když si vaše dítě pořídilo oblečky do hry za desetitisíce.

Dbejte na to, aby vaše děti byly online jen určitou dobu

Pro vás jako rodiče může být odpočinek, když se nemusíte starat, a vaše děti sedí přilepené u telefonu nebo počítače, ale sami víte, že jejich rozvoji to zrovna dvakrát neprospívá. Pokuste se proto dětem jasně nastavit pravidla, jak dlouho mohou tato zařízení používat.

I když je doba, jaká je, pokuste se vaše děti občas odtrhnout od těchto technologických vychytávek a vezměte je někam na výlet. Nejlépe někam, kde není žádný internet, i když se takové místo obzvlášť dneska hledá opravdu špatně.

Zdroj: https://www.safewise.com/resources/internet-safety-kids/