Konec otravnému vyskakování oken. Prohlížeče nabízí jednoduchou funkci, jak je vypnout

Už vás nebaví, jak na vás váš prohlížeč chrlí jedno vyskakovací upozornění za druhým? V dnešním článku vám ukážeme, jak tato oznámení zablokovat v některých prohlížečích. Podíváme se na Chrome, Edge, Safari a Firefox.

Google Chrome

Tento prohlížeč nám dovolí všechna webové oznámení vypnout nebo ztlumit. Tuto funkci můžete spravovat v Nastavení -> Soukromí a zabezpečení -> Nastavení webu -> Oznámení. Vyskakovací okna jsou ve výchozím nastavení povolena, a pokud je tedy chcete vypnout, pak je to jen na vaší volbě. Ještě je tady jedna možnost, pokud budete brouzdat po internetu v režimu inkognito, tak zde jsou všechna tato oznámení vypnutá.

Firefox

I Firefox je obeznámen s informací, že většinu lidí tato vyskakovací okna obtěžují, a také nabízí jednoduchou možnost, jak je vypnout. Už od začátku vás v tomto prohlížeči nebude nic obtěžovat, protože v základu jsou tato oznámení vypnuta. Pokud ale máte zájem je dostávat, pak si můžete zapnout funkci, ve které vás nejprve vybrané webové stránky mohou požádat, a oznámení dostanete, až když je povolíte.

Mohlo by vás zajímat:  Internet obíhají dvě nebezpečné kampaně! Nepřišla jedna z nich i do vaší schránky?
Zdroj obrázku: Freepik

Safari

Tento prohlížeč společnosti Apple dává velký důraz na soukromí. Oznámení můžete jednoduše spravovat v nastavení a tam se dostanete touto cestou: Safari -> Předvolby -> Webové stránky -> Upozornění. Tady uvidíte seznam webů, kterým jste tato oznámení povolili nebo zamítnuli. Toto nastavení funguje jak pro mobilní, tak i pro počítačovou verzi tohoto prohlížeče.

Edge

Prohlížeč Edge je velmi podobný již zmiňovanému Google Chrome. Upozornění samozřejmě můžete spravovat i zde. V základním nastavení je, že weby se musejí nejprve zeptat, a teprve, když jim přístup povolíte, budou vám odesílat oznámení. Pokud tedy nemáte zájem, tak zde vás žádná vyskakovací překvapení nečekají.

Snad jsme vám dnes alespoň trochu pomohli v boji proti otravným vyskakovacím oznámením!

Zdroj: https://lexisnexis.custhelp.com/app/answers/answer_view/a_id/1102020/~/▶%EF%B8%8F-disable-pop-up-blockers-in-most-common-internet-browsers