Konec otravnému vyskakování oken. Prohlížeče nabízí jednoduchou funkci, jak je vypnout

Konec otravnému vyskakování oken. Prohlížeče nabízí jednoduchou funkci, jak je vypnout

Už vás nebaví, jak na vás váš prohlížeč chrlí jedno vyskakovací upozornění za druhým? V dnešním článku vám ukážeme, jak tato oznámení zablokovat v některých prohlížečích. Podíváme se na Chrome, Edge, Safari a Firefox.

Google Chrome

Tento prohlížeč nám dovolí všechna webové oznámení vypnout nebo ztlumit. Tuto funkci můžete spravovat v Nastavení -> Soukromí a zabezpečení -> Nastavení webu -> Oznámení. Vyskakovací okna jsou ve výchozím nastavení povolena, a pokud je tedy chcete vypnout, pak je to jen na vaší volbě. Ještě je tady jedna možnost, pokud budete brouzdat po internetu v režimu inkognito, tak zde jsou všechna tato oznámení vypnutá.

Mohlo by vás zajímat:  Baterie v notebooku je náchylná na nízké teploty. Postarejte se o ni správně

Firefox

I Firefox je obeznámen s informací, že většinu lidí tato vyskakovací okna obtěžují, a také nabízí jednoduchou možnost, jak je vypnout. Už od začátku vás v tomto prohlížeči nebude nic obtěžovat, protože v základu jsou tato oznámení vypnuta. Pokud ale máte zájem je dostávat, pak si můžete zapnout funkci, ve které vás nejprve vybrané webové stránky mohou požádat, a oznámení dostanete, až když je povolíte.

Zdroj obrázku: Freepik

Safari

Tento prohlížeč společnosti Apple dává velký důraz na soukromí. Oznámení můžete jednoduše spravovat v nastavení a tam se dostanete touto cestou: Safari -> Předvolby -> Webové stránky -> Upozornění. Tady uvidíte seznam webů, kterým jste tato oznámení povolili nebo zamítnuli. Toto nastavení funguje jak pro mobilní, tak i pro počítačovou verzi tohoto prohlížeče.

Mohlo by vás zajímat:  Ušetřit energii při nabíjení telefonu je téměř nemožné. Budoucnost chystá ale několik vychytávek

Edge

Prohlížeč Edge je velmi podobný již zmiňovanému Google Chrome. Upozornění samozřejmě můžete spravovat i zde. V základním nastavení je, že weby se musejí nejprve zeptat, a teprve, když jim přístup povolíte, budou vám odesílat oznámení. Pokud tedy nemáte zájem, tak zde vás žádná vyskakovací překvapení nečekají.

Snad jsme vám dnes alespoň trochu pomohli v boji proti otravným vyskakovacím oznámením!

Zdroj: https://lexisnexis.custhelp.com/app/answers/answer_view/a_id/1102020/~/▶%EF%B8%8F-disable-pop-up-blockers-in-most-common-internet-browsers