YouTube Vanced končí. Přehrávání videí bez reklam už půjde jenom za peníze

YouTube Vanced končí. Přehrávání videí bez reklam už půjde jenom za peníze

Velmi populární aplikace jménem YouTube Vanced bude ukončena. Tato aplikace fungovala na operačním systému Android a díky ní jste mohli sledovat YouTube bez reklam. To se samozřejmě nelíbilo Googlu, který od toho má své prémiové služby, a proto připravil žalobu na tuto společnost. Tato žaloba bude stažena jen za podmínky, že aplikace YouTube Vanced bude v co nejkratším čase ukončena.

Spousta funkcí, které Google nabízí za peníze

YouTube Vanced nebyl jen program na odstranění reklam z videí. Tahle věcička uměla i další věci. Například dokázala detekovat sponzorované pasáže ve videích a ty automaticky přeskočit. Také uměla ze stránek odstranit reklamní bannery. Nemůžeme se tak divit, že se Googlu pořádně zprotivila, jelikož tyto služby, které nabízela zdarma, poskytuje YouTube za úplatu ve své prémiové službě.

Mohlo by vás zajímat:  Nejlepší aplikace pro Android, které usnadní psaní knihy
Zdroj obrázku: Freepik

Funkce, které nemá ani oficiální aplikace YouTube

Vanced také ale nabízel některé věci, které Google ne. Například jsme zde mohli změnit téma na tmavé, za pomoci gest regulovat hlasitost nebo jas a u videí byl stále ukázán negativní ukazatel, který byl v oficiálním YouTube odebrán. Když se podíváme, co všechno tahle aplikace nabízela a zdarma, tak se nemůžeme ani trochu divit, že se stala trnem v oku Googlu.

Stažení, nebo soud s Googlem

No určitě bylo hezké být součástí této aplikace, ale to už se nám nestane. Samotný Google měl s aplikací problém od samotného začátku a začal autorům vyhrožovat žalobou. Ti se samozřejmě zalekli, protože kdo by se chtěl soudit s takovýmto gigantem. Po domluvě tedy ukončili práci na vývoji aplikace a odstranili všechny linky, které vedly ke stažení. Aktuální verze je prozatím v provozu, ale očekáváme, že její provoz bude v nejbližších dnech ukončen také.

Mohlo by vás zajímat:  Silikonová pouzdra na telefon nabízí spoustu variant a výhod, nemusí být ale nejlepší volbou

Určitě to byl zajímavý nápad, ale za soud s Googlem asi nestojí. Bohužel žádná podobná aplikace není v dohledu, a pokud chceme tyto funkce, budeme si muset zaplatit YouTube Premium.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/youtube-vanced-discontinued-3132147/