Děsivé věci, které se mohou během spánku stát: hranice mezi spaním a bděním je mrazivě tenká

Děsivé věci, které se mohou během spánku stát: hranice mezi spaním a bděním je mrazivě tenká

Spánek je pro naše zdraví extrémně důležitý. Někdy máme zcela bezesné noci. Jindy máme krásné sny. Někdy se ale můžeme setkat s bizarními situacemi, které nás nechají zcela zmatené a lehce vyděšené. Nemusíte si dělat starosti, protože je to všechno naprosto normální. Zjistěte, co se vám může stát během spánku a co to znamená.

Proč se vám zdá, že ve spánku padáte?

Pocit, že padáte, je velmi častým a děsivým jevem během spánku. Když začnete snít, většinou je vaše tělo paralyzováno. Někdy ale můžete začít snít již ve chvíli, než se vaše tělo vypne. Kvůli tomu se vám může zdát sen, ve kterém spadnete z útesu, spadnete z nebe nebo padáte do studny. Odborníci si přitom nejsou jistí, proč se nám zdá právě o pádu. Většinou k tomu ale dochází ve stresu, z nevyspání nebo při přetížení z práce.

Mohlo by vás zajímat:  Příliš času na sociálních sítích škodí. Pozor na tyto varovné signály
Zdroj obrázku: Freepik

Spánková paralýza je děsivý stav

Nezáleží na tom, jestli se vám to stane uprostřed noci, nebo ráno při probouzení. Najednou si uvědomíte, že nemůžete pohnout ani svalem. Může to trvat jen pár vteřin nebo několik minut. V každém případě je to děsivé. Můžete mít dokonce pocit, že nemůžete dýchat. Mnoho lidí popisuje stav podobný tomu, jako by jim někdo seděl na hrudníku. Je to proto, že je tělo stále paralyzované spánkem, i když jste se již probudili. Během noci můžete mít dokonce pocit, že se k vám někdo blíží a vy nemůžete utéct.

Mohlo by vás zajímat:  Mobilní hry vyvolávají závislost. Řešení tohoto problému musí být radikální

Náměsíčnost je zábavná, ale může být i nebezpečná

Malé děti jsou často náměsíčné, ale mnohdy tento problém trápí i dospělé. Většina chování je naprosto neškodná. Může být ale také nebezpečná, protože můžete zakopnout, opustit dům, nebo dokonce sednout za volant auta. Při náměsíčnosti se probudíte dost na to, abyste se mohli hýbat. Ale málo na to, abyste si plně uvědomovali, co děláte. Na náměsíčnost existují i léky, ale většinou potřebujeme někoho, kdo nás bude hlídat a zajistí, že si během tohoto stavu neublížíme.

Zdroj: https://www.insider.com/weird-things-that-happen-when-you-sleep-2018-11#you-have-a-dream-within-a-dream-11