Propojení telefonu s televizí: jednoduchý návod pro Android i zařízení Apple

Propojení chytrého telefonu s televizí není tak jednoduché, jak se na první pohled může zdát. Naštěstí to taky není nereálné, stačí využít služeb správného kabelu a můžete si tak vychutnat, cokoliv vás napadne.

Možná se ptáte, proč připojovat mobilní telefon přes USB kabel, když je zde možnost bezdrátového připojení. Odpověď je jednoduchá, propojení kabelem výrazně snižuje opoždění signálu, navíc v případě absence Wi-Fi sítě nebo jejího slabého signálu jste odříznuti od možnosti bezdrátového připojení. Pro připojení Android zařízení k televizi budete potřebovat USB-C kabel s DisplayPort, USB kabel s MHL nebo USB kabel s konektorem SlimPort. U zařízení Apple stačí Lightning kabel (iPhone a iPad).

Mohlo by vás zajímat:  Samsung telefon chrání všechna data uživatele. V případě odcizení citlivé údaje vymaže
Zdroj obrázku: Freepik

Android nebo produkty Apple připojené pomocí USB

Nejnovější smartphony Android jsou vybaveny portem USB-C, jenž nahrazuje micro USB a slouží k nabíjení či přenosu dat. Díky podpoře DisplayPort umožňuje zrcadlení obrazovky telefonu nebo tabletu. Jednoduše propojíte tento kabel se svým zařízením. Druhou možností je propojení prostřednictvím Mobile High-Definition Link. Třetí možnost, většinou u starších modelů, je propojení pomocí micro USB. Co když ale televizor nemá žádný konektor HDMI? V takovém případě potřebujete tyto tři varianty:

  • adaptér USB na VGA,
  • telefon na RCA AV (červené, bílé a žluté) – připojení telefon -> USB port na adaptér HDMI -> adaptér HDMI na RCA -> RCA na TV,
  • telefon na SCART – telefon -> adaptér USB na HDMI -> adaptér HDMI na SCART -> SCART k TV.
Mohlo by vás zajímat:  Nejčastější problémy v Apple Music mají jednoduché řešení. Pár kliknutí vše znovu rozběhne

Apple produkty

Apple produkty bohužel nejdou propojit skrze tento způsob, jelikož iPhony nemají USB. Zařízení iOS můžete připojit k televizoru pomocí kabelu. Budete potřebovat Lightning kabel, digitální AV adaptér Lightning pro výstupy nebo adaptér Lightning na VGA, pokud máte starší VGA displej. Stejným způsobem můžete propojit iPad.

Jak vidíte, není to nic složitého a můžete si tak vychutnat nejen požitek z hraní her nebo aplikací, ale také prohlížení fotek a videí.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tag/connect-phone-tablet-tv-using-usb/