Během zimy ničí většina lidí nevědomky svůj smartphone. Přitom stačí myslet na základní věci

Během zimy ničí většina lidí nevědomky svůj smartphone. Přitom stačí myslet na základní věci

Napadlo by vás vzít si s sebou notebook ven do zimy, mrazu, větru a deště? Jistě ne. Svému smartphonu to ale děláte neustále. Měli byste myslet na to, že elektronika není vhodná do mrazu a vysoké vlhkosti. Pokud v zimě podceníte její ochranu, riskujete velké poškození. Pokud chcete, aby váš telefon stále dobře fungoval, musíte mu poskytnout teplo a sucho. Jak toho dosáhnout?

Zabalte svůj smartphone a držte ho blízko těla

Jakmile venkovní teploty klesnou, každý z nás se zabalí do kabátu a šály. Stejnou věc byste měli udělat se svým mobilem. Nejlepší je pouzdro, které ho ochrání před mrazem. Nezáleží na tom, jestli bude z plsti, vlny nebo neoprenu. Jde jen o váš vkus. V každém případě svůj smartphone tímto způsobem ochráníte před velmi nízkými teplotami pod bodem mrazu.

Mohlo by vás zajímat:  Extrémně nízké teploty mají negativní dopad na komponenty notebooku
Zdroj obrázku: Freepik

Používejte sluchátka a nabíjejte jedině doma

V zimě (stejně jako po zbytek roku) určitě potřebujete venku někomu zavolat nebo zvednout hovor. V zimě byste k tomu měli používat sluchátka nebo headset. Využijte každé příležitosti k tomu, abyste smartphone nemuseli venku vůbec vytahovat z kapsy, kabelky nebo pouzdra. Můžete si také pořídit stylové čelenky s integrovaným headsetem a bezdrátovým připojením Bluetooth pro poslech hudby a zvedání telefonních hovorů.

U moderních zařízení se často stává, že mají slabou baterii. Mnoho lidí má dnes pocit, že musí telefon nabít ihned a rychle. To je velká chyba. Po návratu domů počkejte, až bude mít smartphone pokojovou teplotu. Když bude chladný a rychle se zahřeje, může se vytvořit kondenzace, která mu uškodí. Odborníci doporučují chvíli počkat a nechat telefon, aby se přizpůsobil okolní teplotě.

Mohlo by vás zajímat:  Těžba bitcoinu může vydělat balík. Přinášíme seznam nejlepších programů, se kterými začít

Používejte rukavice s dotykovou plochou

V zimě jsou studené nejen naše telefony, ale také ruce. Používání dotykové obrazovky kvůli tomu může být velký problém. Pořiďte si speciální rukavice, které mají upravené špičky ukazováčků tak, abyste s nimi mohli pracovat se smartphonem venku i ve velkých mrazech v případě, že to budete muset dělat.

Zdroj: https://www.nextpit.com/winter-is-coming-how-to-protect-your-smartphone