Během zimy ničí většina lidí nevědomky svůj smartphone. Přitom stačí myslet na základní věci

Napadlo by vás vzít si s sebou notebook ven do zimy, mrazu, větru a deště? Jistě ne. Svému smartphonu to ale děláte neustále. Měli byste myslet na to, že elektronika není vhodná do mrazu a vysoké vlhkosti. Pokud v zimě podceníte její ochranu, riskujete velké poškození. Pokud chcete, aby váš telefon stále dobře fungoval, musíte mu poskytnout teplo a sucho. Jak toho dosáhnout?

Zabalte svůj smartphone a držte ho blízko těla

Jakmile venkovní teploty klesnou, každý z nás se zabalí do kabátu a šály. Stejnou věc byste měli udělat se svým mobilem. Nejlepší je pouzdro, které ho ochrání před mrazem. Nezáleží na tom, jestli bude z plsti, vlny nebo neoprenu. Jde jen o váš vkus. V každém případě svůj smartphone tímto způsobem ochráníte před velmi nízkými teplotami pod bodem mrazu.

Zdroj obrázku: Freepik

Používejte sluchátka a nabíjejte jedině doma

V zimě (stejně jako po zbytek roku) určitě potřebujete venku někomu zavolat nebo zvednout hovor. V zimě byste k tomu měli používat sluchátka nebo headset. Využijte každé příležitosti k tomu, abyste smartphone nemuseli venku vůbec vytahovat z kapsy, kabelky nebo pouzdra. Můžete si také pořídit stylové čelenky s integrovaným headsetem a bezdrátovým připojením Bluetooth pro poslech hudby a zvedání telefonních hovorů.

U moderních zařízení se často stává, že mají slabou baterii. Mnoho lidí má dnes pocit, že musí telefon nabít ihned a rychle. To je velká chyba. Po návratu domů počkejte, až bude mít smartphone pokojovou teplotu. Když bude chladný a rychle se zahřeje, může se vytvořit kondenzace, která mu uškodí. Odborníci doporučují chvíli počkat a nechat telefon, aby se přizpůsobil okolní teplotě.

Používejte rukavice s dotykovou plochou

V zimě jsou studené nejen naše telefony, ale také ruce. Používání dotykové obrazovky kvůli tomu může být velký problém. Pořiďte si speciální rukavice, které mají upravené špičky ukazováčků tak, abyste s nimi mohli pracovat se smartphonem venku i ve velkých mrazech v případě, že to budete muset dělat.

Zdroj: https://www.nextpit.com/winter-is-coming-how-to-protect-your-smartphone