Tesla svolává přes 817 000 aut kvůli softwarové chybě. Jde o největší svolávací akci v historii

Tesla svolává přes 817 000 aut kvůli softwarové chybě. Jde o největší svolávací akci v historii

Tesla je v Americe nucena svolat přes 817 000 aut, u kterých hrozí, že se nerozezní zvukový signál upozorňující na nezapnutý bezpečnostní pás. Jelikož je toto upozornění vyžadováno dle federálních zákonů, byla tato svolávací akce nutná.

Národní úřad pro bezpečnost silničního provozu vypracoval svolávací dokumenty, na kterých se dočteme, že k tomuto problému může dojít u auta, kde řidič opustí vozidlo během jízdního cyklu. Pokud se zvukový signál už jednou ozval, podruhé se v jednom cyklu již neaktivuje, což je dle federálních zákonů velký problém. Dle zákonů se musí zvuk ozvat, kdykoli řidič není připoután, aby se snížilo riziko zranění při dopravní nehodě.

Mohlo by vás zajímat:  Projetí kaluže může poškodit auto i ohrozit ostatní účastníky provozu

Jak bude tento problém vyřešen a koho se týká?

Tesla samozřejmě tento problém řeší, jak nejrychleji je v jejích možnostech, a v nejbližších dnech získají všichni majitelé níže zmíněných vozů aktualizaci softwaru, která chybu jednou provždy vyřeší. Rovněž ale Tesla uvedla, že si není vědoma žádné nehody nebo zranění, které by byly způsobeny touto chybou. Problém se dotýká majitelů těchto vozů:

  • sedan Model 3 z let 2017–2022,
  • SUV Model Y z let 2020–2022,
  • sedan Model S z let 2021–2022,
  • SUV Model X z let 2021–2022.
Mohlo by vás zajímat:  Mlžení oken ve voze během zimy lze snížit jednoduchou výměnou autokoberců
Zdroj obrázku: Freepik

Toto ovšem není jediný problém, kterému nyní Tesla čelí. Nedávno se na ni sneslo několik dalších stížností. Dalším problémem je třeba u vozů SUV chyba softwaru, která umožňuje projíždět stopky bez úplného zastavení. Tady opět Tesla musela svolat přes 50 000 vozidel. Navíc kvůli této chybě byla hlášená minimálně jedna nehoda, což Tesle může dělat problémy, a proto firma raději tuto funkci deaktivovala.

Tato svolávací akce je největší v dějinách celé Ameriky. V této době celá společnost čelí obrovské kontrole ze strany národní agentury pro bezpečnost silničního provozu.

Zdroj: https://electrek.co/2022/02/03/tesla-recall-817000-vehicles-due-seat-belt-reminder-problem-fix-software-update/