Ochrana telefonu na pláži: pozor je třeba dát na slunce, písek i krádež

Být na dovolené bez mobilního telefonu se zdá být téměř nemožné, ale s sebou na pláž ho brát může být rizikové. Není to jen kvůli možnosti krádeže, ale také kvůli vystavení telefonu slunci a vlhkosti, což může mít negativní dopad na jeho výkon a životnost. Zde je několik tipů, jak se o svůj mobilní telefon starat na pláži.

Tipy, jak předejít přehřátí telefonu

Pokud chcete zabránit přehřátí telefonu, ujistěte se, že ho ukládáte na stinné místo, kam nedopadá přímé sluneční světlo. Schování telefonu do trička nebo ručníku může pomoci také. Je také důležité telefon nenechat v autě, zejména pokud je parkované na slunci. Pokud se telefon přesto přehřeje, je nejlepší ho vypnout a nechat ho vychladnout.

Udržujte telefon suchý!

Voda může být také problémem pro mobilní telefony. Proto je důležité ho nechat daleko od vody, zejména od moře a bazénu. Pokud se telefon omylem namočí, může být pomocí triku s rýží zachráněn. Stačí ho naložit do suché rýže, která nasaje vodu. Písek také může poškodit telefon, a proto ho je lepší před ním chránit.

Mohlo by vás zajímat:  Používání Spotify může být ještě lepší. Využijte sdílený účet nebo příjemný ranní budíček
Zdroj obrázku: Freepik

Jak vyčistit telefon po dni stráveném na pláži

Kromě ochrany před sluncem, vodou a pískem je také důležité udržovat telefon čistý. Pokud se písek dostane do telefonu, může to vést k jeho poškození. Je dobré mít u sebe stlačený vzduch nebo hadřík, kterým můžete telefon očistit.

Pokud však chcete jít do vody a nemůžete si vzít telefon s sebou, existují triky na to, jak ho schovat. Například můžete ho zabalit do pleny nebo ho skrýt v lahvičce od opalovacího krému.

Pamatujte si, že prevence je nejlepší lék, pokud jde o ochranu vašeho telefonu na pláži. Jednoduchá opatření, jako je udržování telefonu na stinném místě, používání vodotěsného pouzdra a vyhýbání se písku a vodě, vám mohou ušetřit mnoho problémů v dlouhodobém horizontu. A pokud se váš telefon dostane do nečistot nebo písku, neváhejte ho po návratu domů pořádně vyčistit. S trochou péče a pozornosti můžete zajistit, aby váš telefon zůstal bezpečný a funkční při všech vašich plážových dobrodružstvích.

Zdroj: https://www.progressive.com/lifelanes/household/water-damage-phone/