Aplikace spuštěné na pozadí mají různý vliv na spotřebu baterie telefonu

Výdrž baterie chytrého telefonu a nejen ho, je velmi důležitým parametrem. Vedle chytrých telefonů fungují podobným principem také tablety a částečně i notebooky. U každých z těchto typů zařízení mají otevřené aplikace trochu jiný vliv. Na internetu můžete narazit na různé články, které vám jednou radí vypínat aplikace, podruhé ponechat zapnuté. Která z těchto tvrzení jsou pravdivá, a co má nejlepší vliv na baterii?

OS Android

OS Android je o něco horší, co se týče práce s jednotlivými aplikacemi. Jejich spotřeba je tedy méně úspornější. Z tohoto důvodu je lepší jednotlivé aplikace vypínat, protože tím uvolníte místo v paměti RAM a logicky i spotřebu baterie. Vypínat aplikace může pomoci, ale vyvarujte se těm, co používáte nejčastěji. Více důležitější je nastavení samotných aplikací. V nastavení aplikací můžete nastavit, zda mají být aktualizovány na pozadí, zda aplikace běží neustále nebo pouze při použití atd.

Mohlo by vás zajímat:  Google Authenticator udrží všechna data v bezpečí. Po ztrátě telefonu ale jednejte rychle
Zdroj obrázku: Freepik

iOS

Zařízení Apple s OS iOS jsou o něco lepší, co se týče správy úspory baterie. Obecně se nedoporučuje vypínat aplikace. Než aplikace spuštěné na pozadí zpomalují zařízení špatná nastavení. Stejně jako v případě Androidu, i u iPhonu můžete nastavit použití u jednotlivých aplikací. Mezi největší žrouty baterie patří hlavně navigační aplikace. Pokud je máte otevřené, ale nepoužíváte je, tak tyto zavřete.

U obou operačních systémů hraje velkou roli, kolik máte nainstalovaných aplikací, zabraného místa v úložišti, stáří telefonu či stav baterie. Snižte spotřebu tím, že si pozměníte úroveň jasu, zbytečně nebudete plýtvat baterii tím, že budete připojeni na Wi-Fi současně s mobilními daty.

Mohlo by vás zajímat:  Ochraňte svou chytrou domácnost před hackery. Dvoufázové ověření a rozdělení sítě vás udrží v bezpečí

Notebooky

U notebooků to platí trochu jinak. Oproti chytrým telefonům spuštěné aplikace spotřebovávají paměť RAM i zatěžují procesor. Čím více zapnutých aplikací, tím náročnější pro zařízení bude samotný provoz. Nezbývá vám tedy nic jiného než jednotlivé aplikace vypnout, abyste mohli plně využít ty, které momentálně potřebujete. Každá aplikace je jinak náročná na paměť i výkon.

Nezapomeňte, že velkou roli hraje míra zaplnění úložiště. Ponechejte zpravidla minimálně 15 % volného úložiště, aby váš systém mohl pracovat bez výrazného omezení. To platí pro všechna zařízení.

Zdroj: https://www.theverge.com/23695728/battery-apps-power-ios-android-mac-pc-how-to