Jedině opravdu silné heslo ochrání všechny citlivé údaje. Jen málo lidí takové ale používá

Jedině opravdu silné heslo ochrání všechny citlivé údaje. Jen málo lidí takové ale používá

V dnešní době plné technologií potřebujeme hesla téměř na všechno. Ať se jedná o bankovní účet, e-mail, sociální sítě, nebo účty na nejrůznějších webových stránkách. Všude potřebujete heslo na to, abyste se dostali ke svým údajům. Bohužel existuje mnoho lidí, kteří se k nim budou chtít dostat a zneužít je. Jak by mělo ideálně vypadat dokonalé heslo?

Perfektní hesla

Silné a zcela bezpečné heslo by se mělo skládat z velkých a malých písmen, číslic a symbolů. Mnohem lepší je, když se jedná o náhodný shluk znaků než o smysluplné slovo. Použít můžete bezplatný generátor hesel, který se vám často objeví na webu sám. Můžete také vzít existující slova, abyste si to lépe pamatovali, a přepsat je s pomocí symbolů a čísel.

Mohlo by vás zajímat:  SD karta v Android telefonu může přinést nečekané komplikace. Data nemusí být v bezpečí

Nejčastější chyby při sestavování hesla

Řetězec po sobě jdoucích čísel nebo písmen stále lidé hodně používají. Ať se jedná o 123456, nebo asdfg. Podobných variací byste se měli vzdát. Sice si je budete dobře pamatovat, ale snadno je odhalí každý hacker. Nebudete tomu věřit, ale heslo 123456789 je druhým nejpoužívanějším heslem vůbec a řada jedniček se objevila v první pětce nejpoužívanějších hesel.

Zdroj obrázku: Freepik

Velkou chybou je také hesla opakovat. Mnoho lidí má jen jedno nebo dvě hesla, která používá všude. Faktem je, že jakmile se hacker zmocní vašeho hesla, vyzkouší ho na mnoha webových stránkách a dostane se všude, kde jste ho použili. Na webových stránkách a profilech, které jsou pro vás důležité, byste vždy měli používat jedinečná hesla a neopakovat je nikde jinde.

Mohlo by vás zajímat:  Baterie v notebooku ztrácí rychle kapacitu. Její stav lze zjistit jednoduchou cestou

Jména, datum narození nebo sportovní týmy

Mnoho lidí si jako heslo dává slovo „heslo“, vlastní jméno, datum narození nebo název oblíbeného sportovního týmu. Problém je v tom, že tyto informace jsou volně dostupné na vašich sociálních sítích. Lidé je mohou snadno zjistit a vyzkoušet jako hesla. Z tohoto důvodu své osobní údaje nikde příliš nezveřejňujte a nepoužívejte je jako heslo.

Zdroj: https://www.futurelearn.com/info/courses/teaching-cybersecurity/0/steps/57176