Aktuální trendy v oblasti počítačových her: velká rozmanitost i nové platformy

Doba, kdy počítačové hry byly pouze pro děti jsou pryč. Současná společnost přijímá počítačové hry jako jeden ze základních koníčků a aktivit ve volném čase. Jaké současné trendy silně ovlivňují hráčský trh. S příchodem nových herních konzolí se změnily také hardwarové požadavky a hry tak mohou běžet na lepším enginu. Kde tedy můžeme zpozorovat největší změny?

Zvýšená rozmanitost her

Mezi hráči videoher převládají muži. Zajímavé je také zjištění, že mobilní hry hraje 65 % žen. Některé z nich přešly ke hraní konzolových her nebo se dokonce zapojily do esportu. Podle posledních průzkumů se začíná poměr sil vyrovnávat. Čím více se ale zapojují do herního světa ženy, tím více se přizpůsobují i samotné hry. Například česká hra Kingdom Come: Deliverance od Warhouse Studio si vysloužila solidní recenze. Zároveň však byla kritizována za nedostatek zastoupení menšin ve hře. Většina nových her dbá na to, aby byly zvýrazněny ženské postavy či jiné menšiny.

Mohlo by vás zajímat:  Dokonalý robot nahradí zaměstnance ve skladu. O novinku je obrovský zájem
Zdroj obrázku: Freepik

Remaster verze

Vzpomínáte na staré dobré časy, kdy ještě počítače běžely na OS Windows 95/98 a mohli jste tak zažít legendární pařby, jako Doom, Duke Nukem 3D, C&C Red Alert apod.? Mnoho těchto retro her se dočkalo remasterované verze. Například Reboot Crash Bandicoot se umístil mezi top 10 nejprodávanějších her za rok 2020. Stejně jako některé filmy, tak i herní společnosti si uvědomují, jak vydělat peníze. Stačí, aby předělali starší kousek do nového kabátu a peníze se budou jenom sypat. V budoucnu se můžeme určitě dočkat spousty remaků starých vypalovaček.

Mohlo by vás zajímat:  WD-40 dokáže usnadnit život. Tahle plechovka zachrání nábytek, naše ruce i vinylové desky

Nové PC herní platformy

Dlouhou dobu dominoval Steam v herním průmyslu. Na špičce se držel především proto, že získal výhodu první tahu. Jako první umožňoval procházet hráčům jednotlivé tituly, recenzovat, nakupovat a zkoušet některé tituly zdarma. Výhoda Steamu se začíná pozvolna vytrácet. GOG nebo Epic Games či další jsou velkou konkurencí a určitě se v budoucnu objeví i další online platformy, které se pokusí zabojovat o čelo v tomto odvětví.

Zdroj: https://www.harlemworldmagazine.com/10-new-gaming-trends-you-should-follow-in-2023/