Emotikony dokážou konverzaci posunout i zazdít. Ne vždy je na ně správný okamžik

Emotikony dokážou konverzaci posunout i zazdít. Ne vždy je na ně správný okamžik

S nástupem emoji se změnil způsob komunikace přes zprávy. Možnost nahrazení slov emotikony nebo zdůraznění daných slov přidáním emotikonů okořeňuje způsob komunikace a nahrazuje tak částečně reálné setkání. Jaký vliv mají na naši interakci? Samozřejmě je to jako mince, i zde máme dvě strany. Jedna je pozitivní, a to vylepšení zpráv a jejich variabilita, na druhou stranu ne vždy je vhodné jejich použití a může nás leckdy dostat do nepříjemných situací. Více se dozvíte uvnitř článku.

Mohlo by vás zajímat:  Pravidelná meditace promění život k nepoznání. Moderní nástroje vás podpoří na jakékoli úrovni

V čem tkví pozitiva?

Smajlíky okořeňují zprávy a jindy nudný text mohou kosmeticky vylepšit. Ve druhém člověku tak můžou vyvolat emoce, které nahrazují částečně osobní setkání a přímý rozhovor. V dnešní době už existuje široká škála smajlíků, ze kterých si můžete vybrat. Určitě tam naleznete i takové, jaké vyjádří vaše momentální rozpoložení. Smajlíky nemusí vyjadřovat pouze náladu, lze jimi nahrazovat různé situace či slova, která při běžném textu zaniknou. Stejně tak je můžete využít ke gestům nebo vytvořit kontext a věty pouze z emotikonů.

Mohlo by vás zajímat:  Hluchý muž zažaloval erotický web Pornhub kvůli chybějícím titulkům u videí
Zdroj obrázku: Freepik

V jakém případě nám škodí?

Emotikony se zdají na první pohled velice užitečné a komunikace je i díky nim zábavnější. Jenomže existují i stinné stránky.

  • Lidé jsou více líní.
  • Může dojít k nedorozumění.
  • Mohou zakrýt vaše skutečné rozpoložení.
  • Ne vždy se hodí.

Všechny tyto body jsou bohužel pravdivé. Lidé místo psaní zpráv používají emotikony, které ne vždy jsou správně pochopeny. Také si můžete všimnout, že můžete v sobě držet emoce nebo se za nimi schovávat a následně lhát o svém skutečném rozpoložení.

Mohlo by vás zajímat:  Spotify k Vánocům naděluje speciální dárek. Premium účet můžeme využít na tři měsíce zdarma

Nepřehánějte to s jejich použitím

Jak se říká, nic se nemá přehánět. Každodenní používání je sice denní chléb pro většinu lidí, nicméně na druhou stranu mohou někdy přispět k vyvolání zmatků. Pokud máte problémy s vyjadřováním online, existují způsoby, jak zlepšit komunikaci než se jen slepě spoléhat na emotikony.

Zdroj: https://www.myayan.com/advantages-and-disadvantages-of-emoji-language