I pár minut meditace přinese uvolnění a vlnu nové energie. Relaxační aplikace lze využít kdekoli

I pár minut meditace přinese uvolnění a vlnu nové energie. Relaxační aplikace lze využít kdekoli

Potřebujete si ve vlaku nebo autobuse odpočinout a nevíte, jak na to? Pomohou vám aplikace, ve kterých najdete nejen spoustu meditační hudby, ale také slova, která vás povzbudí. Meditace zajistí, že si odpočine nejen vaše tělo, ale především mozek, který musí pracovat i během spánku. Jaké aplikace jsou nejoblíbenější a jaké se vyplatí stáhnout do svého telefonu?

Meditaci potřebuje občas každý z nás

Při cestování je nejlepší si odpočinout předtím, než jdete na důležitou schůzku. Možná si myslíte, že meditace jsou časově náročné, ale není to pravda. Stačí i několik minut naprostého klidu a odpočinku a váš mozek bude zase znovu skvěle pracovat. Zbavíte se nejen stresu, ale také nastartujete svůj mozek k lepšímu výkonu. Jaké aplikace se vyplatí stáhnout? Nutno dodat, že je potřeba mít absolutní klid, aby meditace měla úspěch.

Mohlo by vás zajímat:  Pracovat na volné noze může každý. Vyhněte se začátečnickým chybám a pusťte se do toho naplno

Stačí i pět minut, abyste se osvobodili od nežádoucích vnějších vlivů a uvolnili se. Pomoci k tomu může aplikace Simple Habit, která vás zbaví stresu. Nabízí totiž desítky lekcí, které vás vtáhnou k sobě, a vy nebudete myslet na nic špatného. Vlastně byste neměli myslet vůbec na nic. Jaké téma vás zrovna trápí? Je to spánek, štěstí nebo zdraví? Vyberte si to podle toho, co vás zrovna tíží.

Zdroj obrázku: Freepik

Odpojte se od okolního světa

Vybrat si můžete i z různých programů, které jsou nejen různě časově náročné, ale také si můžete nastavit, kde zrovna jste. Aplikace On-The-Go vám vybere ten nejlepší program, který si můžete užít naplno. Meditačních aplikací je opravdu mnoho. Unplug se hodí pro ty, kteří se neustále za něčím honí a myslí si, že meditace trvá dlouho. Najdete v ní spoustu meditačních melodií, které vás uvolní.

Mohlo by vás zajímat:  Webové rozhraní Twitteru nabízí jednoduchost, aplikace zase funkce navíc. Kompromis zajistí vše

Kromě toho si ale domů můžete pořídit aromalampu, koupit si oblíbené vůně a relaxovat v klidu domova. Internet nabízí také workshopy nebo další kurzy, které vám pomohou zvládnout meditaci tak, aby vám skutečně pomohla na všechno zapomenout a myslet pouze na přítomný okamžik.

Zdroj: https://www.healthline.com/health/mental-health/top-meditation-iphone-android-apps