Nakupujte online chytře a šetřete planetu. I malé kroky přírodě uleví

Nakupujte online chytře a šetřete planetu. I malé kroky přírodě uleví

Online nakupování je čím dál tím rozšířenější a oblíbenější. Denně napříč všemi možnými zeměmi vzniknou milióny nových objednávek a ty si vybírají daň na našem životním prostředí. Podívejte se dnes s námi na to, jak snížit svou uhlíkovou stopu při nakupování online. Stačí pár maličkostí, které kdyby udělal každý z nás, tak naší planetě pomůžeme strašně moc.

Objednávejte vše na jeden den

Pokud se chystáte v jednom online obchodě nakoupit více věcí, pak zvažte, zda máte vše, a objednejte si všechno v jednom balíčku. Proč zbytečně dělat několik objednávek, které přijdou v různé dny? Jednak tímto přístupem můžete snížit počet cest, které budou doručovací služby absolvovat, a určitě také pomůžete životnímu prostředí v tom, že bude vše v jedné krabici a ne třeba ve čtyřech.

Mohlo by vás zajímat:  Umělá inteligence má potenciál pomoci předejít klimatickým změnám

Zvažte možnost ekologického balení

Pokud je to jenom trochu možné a daný obchod tuto možnost nabízí, myslete na životní prostředí a připlaťte si těch pár korun navíc za ekologické balení. Věděli jste, že za jeden rok se spotřebuje asi 165 miliard kartonových obalů jen pro online zásilky? Toto množství odpovídá přibližně miliardě stromů. Pokud se tedy zaměřte více na ekologii, nebudete to dělat jenom pro sebe!

Zdroj obrázku: Freepik

Recyklujte!

S těmito kartonovými obaly se samozřejmě nabízí i recyklace. To nejmenší, co můžete pro naši planetu udělat, je, že obaly, které dorazí společně s vaší objednávkou, vyhodíte na určená místa. Díky tomu, že budete recyklovat, mohou být tyto obaly použity ještě několikrát a ušetříte tak spousty stromů.

Mohlo by vás zajímat:  Vědci v Japonsku vytiskli hovězí maso na 3D tiskárně

Další možností, jak šetřit životní prostředí, je nekupovat hned nové zboží. Dnes je spousta možností a jednou z nich je pořídit zboží repasované. Toto zboží má na naši planetu mnohem menší dopad než výroba nového. Proto byste nad touto možností mohli alespoň pouvažovat. Repasované produkty jsou totiž mnohdy stejně dobré jako nové.

Zdroj: https://www.nytimes.com/wirecutter/blog/shop-online-sustainably/