Zůstaňte na sítích v bezpečí. I maličkost může způsobit lavinu, která nepůjde zastavit

Založit si profil a nadále ho spravovat na nějaké ze sociálních sítí nese s sebou určité riziko. Sociální sítě typu Instagram, Facebook, Snapchat a Twitter se staly digitálními velmocemi internetu. Měli byste být na pozoru. Víte ve skutečnosti, jakou úroveň soukromí máte nastavenou na těchto platformách?

Určitě byste si měli přečíst podmínky sociálních sítí. Vaše osobní údaje jsou natolik cenné, že byste neměli nikomu sdělovat své údaje ohledně bankovního účtu. I když se jedná o spoustu řádků čtení, mohou obsahovat důležité informace ohledně nakládání s vaším účtem.

Mohlo by vás zajímat:  Mezi debetními a kreditními kartami je rozdíl, při jejich používání je třeba dbát na bezpečnost

Buďte pozorní při sdělování soukromých informací

V zájmu svého bezpečí byste se měli vyvarovat používání vlastního jména. Můžete tak zamezit různým nekalostem některých podvodníků. Stejně tak buďte opatrní, i co se týče zveřejňování fotografií. Jakýkoliv výskyt cenných předmětů na fotografii včetně udání vaší polohy může nasměrovat potencionální zločince právě do vaší domácnosti. Dále byste si měli také rozmyslet fotografie dětí s názvem školy.

Co se týče samotných příspěvků, určitě byste neměli psát žádné příspěvky ohledně zaměstnavatele, přítele nebo kohokoliv jiného, vše se vám totiž může vrátit jako bumerang.

Mohlo by vás zajímat:  Zábava na vrtné plošině: Saudská Arábie představila projekt, který má nalákat turisty
Zdroj obrázku: Freepik

Soustřeďte se na soukromí

Každá platforma nabízí určité nastavení soukromí. Než budete sdílet příspěvky, nastavte si, kdo je bude moci vidět a zapojit se do jejich komentování. Vyvarujte se také nějakého označování, jelikož i toto je zásah do soukromí.

Při používání veřejného počítače se ujistěte, že používáte anonymní režim prohlížeče, nebo se alespoň vždy odhlaste ze sociálních sítí, abyste zamezili nechtěné návštěvě cizí osoby.

Pravidelně obměňujte hesla nebo si zvolte unikátní, ale silné

Nejdůležitějším zabezpečením je samotné heslo. Zvolte si takové, které je dostatečně silné, nejlépe s kombinací čísel, velkých a malých písmen a speciálních znaků. Vyvarujte se hesel, která mají spojitost s vaším jménem, příjmením nebo datem narození, jmény mazlíčků či protějšků.

Zdroj: https://arsenalcu.com/2021/09/14/10-tips-to-stay-safe-on-social-media/