Zjistěte, kolik času trávíte hraním jednotlivých titulů na Sony PlayStation 5

Hraní her už dávno není bráno jako ztráta času nebo zábava. Dnešní hry už jsou nejen graficky, ale i příběhově tak vymakané, že vás doslova vtáhnou do centra dění a zprostředkují vám tak univerzální zážitek. Jestli patříte k vášnivým hráčům, ale zároveň vás zajímá, kolik času jste strávili hraním konkrétních titulů, čtěte dál. Ukážeme si, jak zjistit počet strávených hodin u her v herní konzoli Sony PlayStation 5.

Konkrétní hry

Domovská obrazovka PS5 je asi nejjednodušší varianta, jak zjistit svůj strávený čas uvnitř dané hry. Stačí, když najedete na libovolnou hru z hlavní nabídky, kterou jste hráli nedávno. Odehraný čas by se vám měl zobrazit v pravé spodní části obrazovky. Pokud se vám nic nezobrazuje, zkontrolujte, zda je váš systém aktuální.

Mohlo by vás zajímat:  Na oběžnou dráhu bylo vypuštěno dalších 50 satelitů firmy Starlink. Celý svět má propojit vysokorychlostní internet
Zdroj obrázku: Freepik

Všechny hry

Zajímá vás seznam všech her, které jste hráli, a počet hodin strávených jejich hraním? Budete muset přejít na svůj Profil. Toho docílíte tak, že najedete na ikonu svého avatara v pravém horním rohu hned mezi nastavením a aktuálním časem. Stisknutím tlačítka s trojúhelníkem se dostanete přímo na lupu, což vám urychlí přesun na horní menu.

Jakmile se dostanete na Profil, zvolte volbu Hry. Zde uvidíte všechny hry, které jste spustili. Kromě celkového času stráveného hraním uvidíte také, kdy naposledy jste daný titul hráli. Tento seznam zobrazuje také hry z PS4. Otázkou však zůstává, co vše se počítá do samotného hraní. Některé hry mohou počítat i to, když máte stopnutou hru nebo zapnuté menu, zatímco si chystáte oběd nebo provádíte jinou činnost.

Mohlo by vás zajímat:  Přehrávání videí na YouTube může být ještě lepší. Klávesové zkratky ho příjemně zjednoduší

Další možnosti

Statistiky lze porovnávat s přáteli. Díky tomu se můžete navzájem hecovat, nebo dokonce změřit své síly proti sobě nebo si zahrát spolu. V případě, že nechcete sdílet své informace s ostatními, stačí změnit preference v Nastavení soukromí uvnitř účtu, kde zvolíte Vaše aktivita, a můžete měnit jednotlivé preference včetně herní historie.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/how-to-see-playtime-stats-ps5/