K nabíjení dronů nebude potřeba zásuvka. Unikátní projekt přináší možnost nabití během jejich letu

K nabíjení dronů nebude potřeba zásuvka. Unikátní projekt přináší možnost nabití během jejich letu

Inovativní projekt, který představila agentura DARPA, je velmi zajímavý. Chce vytvořit technologii pro bezdrátové nabíjení dronů, které se používají při různých misích. Tento program by se pak měl dostat také do spotřebitelských dronů a skončilo by tak období, kdy drony zvládnou pouze krátké lety.

Technologie, které změní náš život k lepšímu

Americká agentura, která se věnuje výzkumným projektům v oblasti obrany vymýšlí stále nové a moderní technologie, který nám zajistí lepší život. Inženýři z DARPA vymysleli satelitní navigaci GPS, roboty, elektrická vozidla nebo jiné procesory a další technologie, kterém nám mohou v mnohém pomoci. Jsou to systémy, které jsou velmi důležité nejen pro fungování internetu, ale jejich potenciál je široký.

Vojenské operace budou díky dronům, které se budou nabíjet během letu, mnohem přesnější a vojáci budou pořád v obraze. Drony jsou velmi pomocní právě při těchto operacích, kdy se člověk nemůže dostat blízko k domu nebo jinému vojenskému táboru. Díky nim mají vojáci přehled a mohou včas zaútočit nebo se bránit. Agentura na vytvoření projektu uvolnila hned 225 000 dolarů.

Mohlo by vás zajímat:  Hubbleův vesmírný dalekohled zachytil unikátní jev. Srážka galaxií by se mohla dotknout i planety Země

Žádné starosti a nabíjením, dron poletí neomezeně dlouho

Mnoho si myslí, že není možné energie přenášet na velké vzdálenosti. Vědci ale chtějí ukázat opak. Pomocí jejich technologie se budou drony nabíjet přímo během letu a navíc se jich může nabít hned několik najednou. Právě krátká výdrž je velkým problémem dronů, kteří potřebují energii nejen k letu, ale také ke kamerování nebo fotografování.

Bohužel nikdo neví, jak chce agentura zajistit to, že se budou drony nabíjet, ale měla by vzniknout optická děla, která budou posílat paprsky přímo do přijímačů v dronech. Proto budou moci zůstat ve vzduchu neomezeně dlouhou dobu. Pentagon se nyní rozhodl postavit vesmírnou loď Arachne, kterou chce do vesmíru poslat v roce 2023. Vozidlo bude mít solární desky, které budou sluneční energii měnit na mikrovlnnou.

Zdroj: https://screenrant.com/darpa-project-charge-drone-swarms-midair-explained/