Za nefunkčním Google Asistentem stojí často banální chyba. Její řešení trvá jen několik vteřin

Za nefunkčním Google Asistentem stojí často banální chyba. Její řešení trvá jen několik vteřin

Nefunguje na vašem zařízení Google Asistent? Existuje hned několik důvodů, proč tomu tak může být, a dnes se této problematice budeme věnovat. Podíváme se na ty nejčastější důvody, kvůli kterým Asistent nefunguje, jak má.

Restartuje své zařízení

Nejčastější světová rada ohledně elektroniky je zkusit ji vypnout a zase zapnout. A jinak tomu ani není u Google Asistenta. Opravdu často se stává, že se chyba sama vyřeší restartováním přístroje, a proto to nejprve doporučujeme vyzkoušet i zde.

Mohlo by vás zajímat:  Krypto sázky jsou šetrnější než těžba kryptoměn a mohou být zajímavou investicí

Zkontrolujte, zda zrovna Google nemá nějakou údržbu

Nestává se to příliš často, ale i obrovská firma jako Google může pro své služby potřebovat údržbu a na nějaký čas tak tyto služby uvést mimo provoz. Proto doporučujeme ověřit, zda tomu tak není. Například na Twitteru nebo Facebooku Googlu byste se měli dozvědět, pokud probíhá plánovaná nebo neplánovaná údržba.

Zdroj obrázku: Freepik

Pokud jste na daném zařízení Asistenta nikdy nepoužívali, zkontrolujte, zda je vůbec podporován

Velké množství starších telefonů nebo zařízení Google Asistenta nepodporuje a to může být také důvodem, proč se vám nedaří jej spustit. Minimální požadavky jsou verze Androidu 5 a novější, alespoň 1 GB RAM, aplikace Google ve verzi 6.13 nebo novější a rozlišení obrazovky by mělo být minimálně 720p.

Mohlo by vás zajímat:  Při výběru powerbanky hrají roli tři klíčové faktory

Jste připojeni k internetu?

Také se může stát, že si prostě nevšimnete, že se vám odpojila Wi-Fi a data nejsou k dispozici. Pokud tedy nemáte přístup k internetu, pak právě to je důvod, proč vám Asistent nefunguje. Po opětovném připojení by zase vše mělo fungovat jako dříve.

Zkontrolujte mikrofon

Pokud se nějakým způsobem stalo, že se vám podařilo deaktivovat mikrofon, nebo úplně přestal fungovat, pak Asistenta nespustíte, jelikož není schopný přijímat vaše hlasové příkazy. Tento problém nejrychleji zkontrolujete tak, že buď nahrajete krátké video, nebo zkusíte zavolat známému.

Zdroj: https://www.androidauthority.com/google-assistant-not-working-978861/