Životnost baterie chytrého telefonu zvýší udržování při správné teplotě i kvalitní nabíječka

Chytré telefony jsou známé tím, že u nich baterie nevydrží příliš dlouho. Je to velká škoda a hodně lidí si stěžuje, že je musí nabíjet i několikrát za den. Naštěstí existují tipy, které ochrání vaši baterii. Díky tomu bude fungovat naplno a vydrží vám velmi dlouho. Maximalizujete životnost baterie a mobil vám bude sloužit mnohem lépe. Naučíme vás, jak na to.

Příliš vysoká nebo nízká hodnota baterie

Mnoho lidí nechává baterii zcela vybít a potom ji nabíjí na 100 %. Tohle se dělalo v minulosti, ale nyní to bateriím nesvědčí. Ideální je, když se budete držet mezi 20-80 % kapacity baterie. Může to vypadat zvláštně, ale tímto způsobem jí můžete nejlépe prodloužit životnost.

Mohlo by vás zajímat:  Vyvarujte se zbytečných chyb, které vedou k selhání nebo zničení základní desky

Horko i zima

Vysoké i velmi nízké teploty mohou baterii hodně ublížit. V zimních mrazech ho nechte schovaný v kapse a nevyndávejte ho na mráz. Na druhou stranu smartphone v létě nenechávejte na přímém slunci. Uvidíte, že vám bude mobil v obou případech fungovat lépe a baterie vydrží déle.

Zdroj obrázku: Freepik

Nastavte si nižší jas

Tohle je naprosto jasné, ale příliš mnoho lidí to nedělá. Většina má jas nastavený automaticky, ale nižší jas zajistí, že se nebude baterie vybíjet tak rychle. Tím ji také ochráníte před tím, aby se rychleji snižovala její životnost. Vyzkoušejte to a jistě zjistíte, že vám nižší jas nevadí.

Mohlo by vás zajímat:  Ponechat notebook zapojený, nebo ho odpojit od elektřiny: odpověď není jednoznačná

Vypínejte nepoužívané aplikace

Velkým problémem jsou procesy, které probíhají na pozadí smartphonu. Jakmile přestanete používat nějakou aplikaci nebo program, vypněte ho. Na každém telefonu to jde jinak, ale většinou máte ve spodní části tlačítko, kterým můžete vymazat všechny předchozí činnosti, které jste dělali.

Investujte do kvalitní nabíječky

Dokonce i nabíječka může být důvodem, proč vám baterie nevydrží tak dlouho, jak očekáváte. Používejte originální nabíječku od výrobce nebo investujte do kvalitnějšího produktu. Možná vás bude stát trochu více peněz, ale rozhodně se vám to vyplatí z dlouhodobého hlediska.

Zdroj: https://www.pcmag.com/how-to/9-tips-to-boost-your-android-phones-battery-life