Nová baterie v telefonu potřebuje správně zaběhnout. Jedině pak vydrží dlouho

Nová baterie v telefonu potřebuje správně zaběhnout. Jedině pak vydrží dlouho

Koupili jste si nový mobilní telefon? V tom případě k němu máte i novou baterii. Tyto baterie jsou přímo z obchodu většinou vybité, a pokud ne, jsou nabité jen trochu, a to z důvodu testování. Naštěstí jsou baterie v mobilních telefonech vyvinuty tak, že nabízejí snadné a rychlé nabíjení za pomoci tří cyklů, díky čemuž vám baterie vydrží dlouho.

Vyberte si svůj způsob nabíjení

Nejprve si musíte samozřejmě zvolit způsob nabíjení, jelikož je jich více. Je zde daná závislost na tom, co preferuje výrobce anebo jaká je specifikace designu. Za pomoci přímého napájecího kabelu připojte svůj telefon k nabíječce, pokud máte bezdrátové nabíjení, pak telefon vložte do nabíječky a je zde ještě třetí způsob, a to vložení pouze baterie samotné do nabíječky pro baterie.

Mohlo by vás zajímat:  Konverzace v Messengeru a WhatsAppu jde snadno ztlumit. Neustálému vyskakování zpráv bude konec
Zdroj obrázku: Freepik

Nabíjejte úplně vypitou baterii po dobu dvanácti hodin

Vámi zvoleným způsobem nyní nabijte svou baterii a připravte ji tak na pravidelné budoucí nabíjení. Pro první nabití nechte telefon, aby se úplně vybil. Toho docílíte samozřejmě nejlépe tak, že si zapnete nějakou náročnou aplikaci a budete ji používat. Nyní, když je vaše baterie vybitá, ji připojte k nabíječce a nechte ji nabíjet po dobu dvanácti až dvaceti čtyř hodin. Podle toho, jaký typ baterie používáte. Baterie NiMH vyžadují dobu delší než standardní Li-ion.

Mohlo by vás zajímat:  Windows umožňuje zobrazit náhled souborů, aniž by se musely otevírat

Zopakujte úplné vybití a nabití mobilní baterie

Znovu zcela vybijte baterii. Má to prostý důvod. Je potřeba, aby si baterie zvykla na pravidelné budoucí nabíjení. Tento krok zopakujte alespoň dvakrát a pak už s touto baterií fungujte jako se zaběhnutou. Tedy tak, jak jste zvyklí ze svého starého telefonu. Nyní již baterii nevybíjejte na nulu. Mohli byste jí tak uškodit. Nejlepší prostor pro nabíjení baterie je mezi třiceti a čtyřiceti procenty. Tím zajistíte nejdelší možnou živostnost své baterii.

Zdroj: https://www.riseon.co.in/how-to-charge-your-new-phone-the-first-time/