Vybitá baterie u notebooku už vás na cestách nepřekvapí. Poznejte efektivní a rychlý způsob nabití

Veliký problém znamená nízký stav baterie, když cestujeme. Stát se může z prostého důvodu, prostě zapomeneme nabít zařízení a jsme nuceni omezit jeho používání. Nicméně pokud už sedíte v dopravním prostředku a máte k dispozici USB kabel a zástrčku, můžete začít nabíjet. Rozdíl v nabíjení je ale na první pohled znatelný, když porovnáme nabíjení přes USB kabel a nabíječku. Účinnost je ovlivněna i dalšími faktory, pojďme si tedy ukázat pár tipů, jak zlepšit nabíjení.

Deaktivujte vnější zařízení

Všeobecně známá věc je, když povolíte režim letadla v telefonu nebo notebooku, že zvýšíte i rychlost a účinnost samotného nabíjení. Když připojíte svůj notebook k nabíjení, režim letadla automaticky vypne Wi-Fi, Bluetooth a další síťová připojení, což brání delšímu nabíjení. Pokud máte nějaké pochyby nebo nevíte, jak uvést notebook do režimu letadla, navštivte různé stránky s touto tematikou, nejedná se o nic těžkého.

Mohlo by vás zajímat:  Zjistěte, jak zablokovat nebo odblokovat uživatele na Twitchi

Stejně jako režim letadlo má vysokou účinnost také to, když vypnete notebook úplně. Vypnutí notebooku pomůže k efektivnímu nabíjení s co nejnižší spotřebou baterie.

Zdroj obrázku: Freepik

Použijte příslušné zařízení a mějte zapnutý režim úspory

Baterie notebooku je velice citlivá na vnější teplotu. Takže dávejte pozor, kde a jak notebook nabíjíte, protože ponechání notebooku na vyhřátém místě může poškodit vaše zařízení. Proto by měl notebook být vždy na chladném místě. Pokud se váš notebook přehřívá, pořiďte si USB chladicí podložku.

Mohlo by vás zajímat:  Smazaný příspěvek na Facebooku není navždy ztracený. Obnovit ho lze jednoduchou cestou

Když už tedy nabíjíte, můžete využít režim úspory. Ten nejen že prodlužuje výdrž, ale také zrychlí proces nabíjení. Automaticky tak omezuje některé funkce, jakými jsou:

  • jas obrazovky,
  • ovládání softwaru na pozadí,
  • hlasitost zvuku.

Starejte se o svůj notebook

I když se jedná o otřepané klišé, pravidelná a správná údržba prodlouží životnost vašeho zařízení, stejně tomu tak je, i co se týče baterie. Odborníci doporučují nabíjet zařízení zhruba na 80 % a pak jednou za měsíc alespoň jednou vybít a nabít na 100 %. Tento proces udrží baterii v dobrém stavu několik let.

Mohlo by vás zajímat:  Jak co nejlépe připravit telefon na prodej

I přes veškerá výše zmíněná doporučení můžete využít služeb powerbanky.

Zdroj: https://www.forbes.com/sites/tedrall/2015/09/03/quest-for-power-how-to-keep-your-phone-and-laptop-charged-when-you-travel/