WhatsApp vs. Telegram: vyberte si lepší aplikaci

Zasílání zpráv přes aplikace prostřednictvím internetu je velice populární způsob, jak komunikovat s ostatními lidmi nejen v tuzemsku, ale i na světě. Mezi nejoblíbenější prostředky patří WhatsApp s více než 2 miliardami uživatelů. Telegram je dalším oblíbeným messengerem, který sice nemá takovou fanouškovskou základnu, ale zato se může pochlubit nejrůznějšími funkcemi, které mohou WhatsApp strčit do kapsy. Pojďme se tedy podívat na srovnání těchto dvou aplikací.

Videohovor a hovor

Obě používají end-to-end šifrování. Co se týče kvality hovoru a zpětné vazby, jsou obě aplikace na tom podobně. Rozdíl nastává v počtu účastníků. Zatímco na WhatsAppu je limit nastaven pro 32 volajících lidí, v Telegramu se může účastnit až 1 000 lidí. Z 1 000 uživatelů však může pouze 30 být aktivně zapojených, ostatní se můžou účastnit jako diváci.

Mohlo by vás zajímat:  NASA se dokáže držet také při Zemi. Vděčíme jí za spoustu běžných produktů

Prostředí zpráv

V tomto případě jsou opět rozdíly mezi komunikátory. Telegram však opět o něco vyhrává, jelikož má více co nabídnout oproti WhatsAppu. WhatsApp umožní formátovat text prostřednictvím jazyka, zatímco Telegram nabízí daleko více možností, včetně přidání hypertextového odkazu nebo označení zprávy jako spoiler. Co se týče anket, Telegram umožňuje používat kvízový režim.

Zdroj obrázku: Freepik

Telegram má funkci Složky, díky které můžete filtrovat nepřečtené zprávy. WhatsApp disponuje funkcí Komunita. S tou zas může admin spravovat jednotlivé skupiny. Pro běžného uživatele je však tato funkce nedostupná, tu zas poskytuje Telegram. Dalším rozdílem je počet znaků. Telegram má nastavený limit na 4 096 znaků a WhatsApp 65 536 znaků.

Mohlo by vás zajímat:  Kryptoměny slibují rychlý výdělek, o to snazší je naletět na podvod

Sdílení médií a souborů

Sdílení souborů a médií je nezbytnou součástí dnešních messengerů. Maximální limit pro nahrání souborů u WhatsAppu je nastaven na 16 MB, což je opravdu málo. Velikost souborů je nastavena až na 2 GB dat. Telegram poskytuje uživatelům 2GB limit v obou případech, což je daleko více komfortní. Jak je na tom kvalita médií? WhatsApp má nastavenou kompresi, která sníží kvalitu média, oproti tomu Telegram ne.

Telegram je lepší volbou

Tady můžete vidět nádherný příklad toho, že kvantita neznamená kvalitu. I když služby WhatsAppu využívají více než 2 miliardy uživatelů, Telegram nabízí lepší funkce.

Zdroj: https://www.trustedreviews.com/versus/telegram-vs-whatsapp-4294342