Byla spuštěna nová aplikace Donalda Trumpa. Chce konkurovat velkým sociálním sítím, které mu zmrazily účet

Někteří lidé byli pozváni do testování nové aplikace Truth Social. Ta patří bývalému americkému prezidentovi a miliardáři Donaldu Trumpovi.

V neděli večer byla spuštěna nová aplikace Truth Social v App Store. Tento počin vznikl z podnětu Donalda Trumpa, aby se mohl vrátit na pole sociálních sítí, protože v roce 2021 byl zakázán na většině známých platforem. Od neděle mají přístup nejen uživatelé, kteří byli pozvání k testování, ale nově i ti, kteří si možnost přístupu předobjednali. Ovšem ne na každého se dostalo. Aplikace čelí obrovskému zájmu a spousta uživatelů byla tak zařazena do pořadníku.

Po zákazu na ostatní platformy si vytvořil vlastní síť

Bývalý prezident Trump se k tomuto vytvoření vlastní sociální sítě uchýlil poté, co mu v loňském roce byl zakázán přístup na platformy Facebook, YouTube a Twitter. Důvodem pro to bylo odesílání zpráv, které měly podněcovat k násilí, a důsledkem toho jeho příznivci téhož roku zorganizovali útok na Kapitol. Tato nová aplikace staví na tom, že každý bude mít svobodu slova a cílí hlavně na ty uživatele, kteří si myslí, že jsou potlačováni, nebo dokonce cenzurováni na jiných platformách.

Zdroj obrázku: Freepik

Nová konkurence pro Twitter nebo Facebook?

Ihned po spuštění aplikace byli uživatelé poproseni, aby sledovali co nejvíce účtů, sdíleli svá videa a fotografie nebo se účastnili co největšího počtu konverzací. Cílem toho je jasný pokus o zvýšení aktivity a navnadění dalších, nových uživatelů. Mají v plánu s touto aplikací konkurovat těm největším platformám, jako jsou třeba Twitter nebo Facebook. Dle všeho jsou to ale pouze naivní představy a stejně jako jiným se v této obrovské konkurenci nepodaří prosadit se na takové pozice.

Firma, jež stojí za vznikem této aplikace, sice teprve zvažuje vstup na burzu, ale už je v hledáčku kontrolní Komise pro cenné papíry a burzy.

Zdroj: https://www.theguardian.com/us-news/2022/feb/21/donald-trumps-social-media-app-truth-social-launches-on-apple-store