Byla spuštěna nová aplikace Donalda Trumpa. Chce konkurovat velkým sociálním sítím, které mu zmrazily účet

Byla spuštěna nová aplikace Donalda Trumpa. Chce konkurovat velkým sociálním sítím, které mu zmrazily účet

Někteří lidé byli pozváni do testování nové aplikace Truth Social. Ta patří bývalému americkému prezidentovi a miliardáři Donaldu Trumpovi.

V neděli večer byla spuštěna nová aplikace Truth Social v App Store. Tento počin vznikl z podnětu Donalda Trumpa, aby se mohl vrátit na pole sociálních sítí, protože v roce 2021 byl zakázán na většině známých platforem. Od neděle mají přístup nejen uživatelé, kteří byli pozvání k testování, ale nově i ti, kteří si možnost přístupu předobjednali. Ovšem ne na každého se dostalo. Aplikace čelí obrovskému zájmu a spousta uživatelů byla tak zařazena do pořadníku.

Po zákazu na ostatní platformy si vytvořil vlastní síť

Bývalý prezident Trump se k tomuto vytvoření vlastní sociální sítě uchýlil poté, co mu v loňském roce byl zakázán přístup na platformy Facebook, YouTube a Twitter. Důvodem pro to bylo odesílání zpráv, které měly podněcovat k násilí, a důsledkem toho jeho příznivci téhož roku zorganizovali útok na Kapitol. Tato nová aplikace staví na tom, že každý bude mít svobodu slova a cílí hlavně na ty uživatele, kteří si myslí, že jsou potlačováni, nebo dokonce cenzurováni na jiných platformách.

Mohlo by vás zajímat:  Díky vyhledávání ve Windows lze snadno a rychle najít úplně všechno. Nebo všechno šikovně schovat
Zdroj obrázku: Freepik

Nová konkurence pro Twitter nebo Facebook?

Ihned po spuštění aplikace byli uživatelé poproseni, aby sledovali co nejvíce účtů, sdíleli svá videa a fotografie nebo se účastnili co největšího počtu konverzací. Cílem toho je jasný pokus o zvýšení aktivity a navnadění dalších, nových uživatelů. Mají v plánu s touto aplikací konkurovat těm největším platformám, jako jsou třeba Twitter nebo Facebook. Dle všeho jsou to ale pouze naivní představy a stejně jako jiným se v této obrovské konkurenci nepodaří prosadit se na takové pozice.

Firma, jež stojí za vznikem této aplikace, sice teprve zvažuje vstup na burzu, ale už je v hledáčku kontrolní Komise pro cenné papíry a burzy.

Zdroj: https://www.theguardian.com/us-news/2022/feb/21/donald-trumps-social-media-app-truth-social-launches-on-apple-store