Nejen Photoshop: alternativní programy nabídnou nejnáročnější funkce pro úpravu obrázků i zdarma

Nejen Photoshop: alternativní programy nabídnou nejnáročnější funkce pro úpravu obrázků i zdarma

Kdo by neznal program Photoshop. Nabízí možnost úpravy fotek a další vychytávky. Jenomže pro plnou verzi je nutné platit 12 € měsíčně. Pokud nestojíte o plnou verzi, ale chcete mít plnou podporu programu, tak mám pro vás dobrou zprávu. Existuje několik alternativ, které splňují dané podmínky.

Adobe Photshop Express a GIMP

Základní funkce Photoshopu jsou zdarma. Tento program lze použít online ve svém prohlížeči nebo si stáhnout aplikaci pro svůj android či iOS. Nabízí základní funkce jako ořez, otočení, změnu velikosti obrázků a úpravu různých atributů fotek. Mobilní verze nabízí funkci opravy drobných vad obrázku. Mobilní aplikace nejsou shodné s webovými možnostmi.

Mohlo by vás zajímat:  Kalkulačka na Samsung telefonech nabízí zajímavé funkce, které usnadní její používání

GIMP (GNU Image Manipulation Program) je dokonalou alternativou pro každého, kdo hledá možnosti na úrovni Photoshopu ve freewarové verzi. Sice neposkytne tolik vychytávek jako Photoshop, ale i tak nabízí širokou škálu funkcí. Horší je možná těžší ovládání ze začátku, ale postupem času si zvyknete. Program je k dispozici ke stažení pro Windows, macOS a Linux. Na internetu je dostatek návodů, jak použít daný program. Historie tohoto programu sahá až 20 let zpátky.

Zdroj obrázku: Freepik

Pixlr a Polarr

Pixlr je stolní software, který splní všechny potřebné úpravy v prohlížeči. Designově připomíná Photoshop. Funguje zdarmaonline, stačí načíst obrázek na adresu URL a můžete začít upravovat. Za měsíční poplatek dostanete rozšiřovací nástroje a efekty. K mání jsou dvě verze:

  • Pixlr X – jednoduchý a intuitivní,
  • Pixlr E – složitější a pokročilejší.
Mohlo by vás zajímat:  Potíže s pamětí RAM znamenají vždy problém. Jednoduchý test prozradí, že je čas na výměnu

Nabízí možnosti od pokročilého výběru barev až po širokou škálu úprav obrazu.

Polarr je freemium, základní funkce je zdarma. Bezplatná verze stále nabízí dostatek nástrojů a efektů pro úpravu fotek. Za malý poplatek odemknete pokročilé funkce a nástroje. V případě potřeby se můžete pustit do pokročilejších úprav pixelů. Ke stažení na Windows, macOS, iOS a Android.

Paint.NET

Tento program je vylepšenou verzíMalování“. Sice je méně výkonný než GIMP, ale snadněji se používá. Dialogová okna a průsvitné rozhraní máte pod plnou kontrolou. Zásuvné moduly vyvinuté komunitou posouvají hranice tohoto programu dále. Paint.NET lze zakoupit nebo stále stáhnout zdarma.

Zdroj: https://enviragallery.com/5-free-alternatives-to-photoshop/