Bezdrátová sluchátka jsou komfortní, v kvalitě ale prozatím zaostávají

Sluchátka jsou bezpochyby jedním z nejlepších příslušenství pro chytré telefony, a nejen pro ně. Díky nim si můžeme nerušeně užít poslech své oblíbené hudby, podcastu nebo sledování filmu, aniž bychom někoho rušili v nočních hodinách, totéž platí také o hraní her. Skvělou funkci také splňují sluchátka při telefonování, kdy si nemůžeme dovolit držet sluchátko u ucha. Sluchátka se zabudovaným mikrofonem vám tedy poskytnou větší komfort a uvolní vám ruce, jež můžete použít k něčemu jinému. Po drátových sluchátkách přišla na trh také bezdrátová, která zpočátku nebyla tak kvalitní, ale postupem času se začala vyrovnávat. Jaké jsou klady a zápory bezdrátových sluchátek?

Mohlo by vás zajímat:  Kvůli úmornému suchu přicházejí američtí farmáři o tisíce kusů dobytka. Ceny za maso dlouhodobě neklesají

Výhody bezdrátových sluchátek

Bezdrátová sluchátka mají hned několik výhod, z nichž některé jsou vám určitě jasné. Začneme tedy tím nejjasnějším znakem, který se týká drátu. Jak samotný název napovídá, pro poslech nepotřebujete žádné kabely. Stačí propojit sluchátka pomocí Bluetooth nebo bezdrátového signálu. Další výhodou je snadné přenášení. Nemusíte nosit celou soupravu nebo kroutit kabely, které se tímto způsobem ničí. Většina bezdrátových sluchátek je uloženapouzdře, kde je zároveň nabíjí. Tato pouzdra jsou malá, takže jsou ideální pro přenos.

Mohlo by vás zajímat:  Zajímavé vědecké objevy, které v poslední době překvapily

Obrovskou výhodou je spárování s více zařízeními, kterého se nedočkáte u drátových sluchátek. Za to může především kompatibilita a variabilita koncovek jednotlivých zařízení.

Zdroj obrázku: Freepik

Nevýhody

Po výhodách musí logicky přijít na řadu také nevýhody. Mezi hlavní patří:

  • kvalita zvuku,
  • hmotnost,
  • vybíjení baterie.

Co se týče kvality, zde nastává problém. Přenos zvuku není dobrý kvůli rychlosti přenosu. Zvuk je totiž přenášen rádiovými frekvencemi a do našich sluchátek je převeden do analogového zvuku. Co se týče kvality a přenosu, stále vedou drátová sluchátka. Hmotnost bezdrátových sluchátek je větší než u konkurenčních, protože obsahují více součástek. Vybíjení je zatím největší nevýhodou všech sluchátek, protože se musí častěji dobíjet a jejich životnost je značně zkrácena.

Zdroj: https://soundsightheadphones.com/guides/the-pros-and-cons-of-wireless-headphones/