Automatické stahování fotek z WhatsAppu jde zrušit v několika krocích

Stává se vám, že při pohledu do galerie svého chytrého telefonu kroutíte nevěřícně hlavou, když vidíte počet fotografií? Zní to až neuvěřitelně, když si vybavíme dobu, kdy paměť telefonu umožňovala pouze pár desítek fotografií v chabé kvalitě. Nyní nás trápí opačný problém, a to velká záplava fotografií, kolikrát i zbytečných. Spousta z nich se může automaticky ukládat do telefonu prostřednictvím aplikace WhatsApp. Pojďme se podívat, jak tomuto procesu zabránit a zpátky nastolit řád a pořádek v galerii fotek.

Jak ukončit ukládání fotek z WhatsAppu

WhatsApp disponuje funkcí, kdy automaticky ukládá fotky z chatu, ať už s jednotlivcem, nebo skupinou. Je dokonce jedno, zda jste otevřeli konkrétní chat, nebo ne. Můžete pak být překvapení, když otevřete galerii uvnitř telefonu a zjistíte, že tam máte mnoho fotek, aniž byste měli tušení, kde jste k nim přišli. Pro změnu ukládání je potřeba pozměnit nastavení. U iPhone zařízení otevřete aplikaci -> Nastavení -> Chaty -> vypněte možnost Uložit do složky fotoaparátu.

Mohlo by vás zajímat:  Nejen Photoshop: alternativní programy nabídnou nejnáročnější funkce pro úpravu obrázků i zdarma

U zařízení Android rozklikněte nabídku se třemi tečkami a přejděte do Nastavení -> Chaty -> Zakázat viditelnost médií.

Zdroj obrázku: Freepik

Jak úplně zastavit stahování fotografií z WhatsAppu

Zabránění aplikaci WhatsApp v tom, aby ukládala fotografie do hlavní galerie, je prvním krokem. Stahování obrázků však můžete zastavit, protože zabírá místo v úložišti telefonu. U zařízení Apple přejděte do Nastavení -> Úložiště a data -> Automatické stahování médií -> Fotky -> Nikdy. Přejděte dolů a celý proces opakujte.

Pro Android zařízení rozklikněte nabídku se třemi tečkami, pokračujte dále na Nastavení a zvolte Využití dat. Vyberte zde možnost Automatické stahování médií a zrušte jej.

WhatsApp Web a Desktop

Existují ještě další dvě verze, jak používat WhatsApp, a to na počítači. Otevřete svou desktopovou aplikaci nebo webový prohlížeč a přejeďte úplně dolů, abyste se dostali do Nastavení. Vyberte zde možnost Automatické stahování médií a zrušte všechny možnosti.

Zdroj: https://thenextweb.com/news/how-to-stop-whatsapp-from-downloading-photos-automatically