V jednom zůstanou veřejné toalety vždy stejné. Krátké dveře u kabinek mají důležitý význam

Veřejné toalety jsou součástí naší civilizace. Ať už se jedná o placené, nebo zdarma, nemůžeme si nevšimnout určitých detailů. V zemích vyspělé civilizace už se horko těžko setkáte s nevzhlednými veřejnými toaletami, které byste navštívili pouze v nejvyšší nouzi. Dnešní moderní veřejné toalety nabízí komfort, mnohdy si sice zaplatíte, ale máte jistotu pravidelné údržby a čistoty.

Jeden detail zůstává neměnný a má k tomu své důvody. Kromě sdílení prostorů máme na mysli zejména dveře kabinek, které nevedou až k zemi a odhalují částečně prostor z kabinek. Někteří mohou díky tomuto volnému prostoru zjistit, zda je kabinka obsazena, nebo ne.

Zdravotní důvody

Každou vteřinu postihnou několik lidí na světě akutní zdravotní problémy. Tomuto se nevyhnou ani lidé, již jsou právě na toaletách. Otevřený prostor může takovým lidem pomoci. Nejen že budete moci zareagovat na případné zdravotní selhání, ale můžete s postiženým i lépe komunikovat.

Mohlo by vás zajímat:  Zablokovat neznámá čísla je v Androidu snadné. Přinášíme návod pro telefony od Googlu, Xiaomi a Samsungu
Zdroj obrázku: Freepik

Cirkulace vzduchu

Díky vynechanému prostoru pode dveřmi může cirkulovat vzduch, což je v tomto případě velice žádané. Nebude se tak zde držet zápach z vykonané potřeby. Kratší dveře stojí daleko méně a jejich výstavba je jednodušší.

Kromě cirkulace vzduchu může mezera pode dveřmi skvěle posloužit i v momentě, kdy vám dojde toaletní papír. Můžete tak požádat někoho v okolí, aby vám podal jiný, nebo napsat někomu, kdo šel s vámi do budovy.

Prevence před možnými nekalými činnostmi

Možná si říkáte, proč mají veřejné toalety tolik zrcadel nebo třeba výtah. Účelem je zabrat co nejvíce prostoru, aby potencionální záškodníky nelákalo dělat nekalé činnosti. Přítomnost dalších lidí slouží jako pojistka. Otevírání dveří je směrem dovnitř kabinky, takže se nemusíte obávat nechtěného zasažení někoho jiného nebo sebe samotného někým jiným. Nikdy nevíte, na koho můžete narazit, spousta lidí má různé úchylky nebo ráda provádí výstřednosti.

Zdroj: https://brightside.me/wonder-curiosities/9-reasons-why-the-doors-in-public-toilets-dont-reach-the-floor-795693/