Tesla Model 3 je sázkou na jistotu. Díky třem unikátním funkcím vás zima na silnici nepřekvapí

Tesla Model 3 je sázkou na jistotu. Díky třem unikátním funkcím vás zima na silnici nepřekvapí

Tesla Model 3 je pravděpodobně nejznámějším elektrickým vozem na světě. I když nepatříte k fanouškům elektromobilů, tak si s ním přijdete na chuť, zejména v zimním období. Tesla Model 3 je vybavena skvělými pomocníky pro jízdu v zimních podmínkách, aby vám ulehčili jízdu během tohoto krušného období.

Plánovaný odjezd

Žijete v oblasti, kde pravidelně zažíváte otravnou zimu? Nejlépe uděláte, když použijete funkci plánovaného odjezdu. Tato funkce umožní řidiči naprogramovat čas odjezdu. Ve zkratce to znamená, že Model 3 začne nabíjet a vyhřívat kabinu, aby byl vůz připraven k odjezdu. Dále je vybaven předběžnou úpravou, která zajistí dostatečné zahřátí baterie na správnou teplotu, aby plánovaný čas odjezdu seděl. Možnost přizpůsobit si zážitek z jízdy je jednou z předností elektromobilu značky Tesla.

Mohlo by vás zajímat:  Nové technologie v autech vyvolávají kritiku. Zbytečně zvyšují náklady

Některé modely mohou odmrazovat nabíjecí port

Západka nabíjecího portu je citlivá na zamrznutí. Pokud žijete v chladném klimatu, můžete s tím mít problémy. Nemějte ale zbytečné starosti, Tesla na vše myslela. Některá vozidla z řady Modelu 3 jsou vybavena plánovačem, o kterém již byla řeč výše. Elektromobil připraví vše k odjezdu, včetně odmrazení západky nabíjecího portu. Možnost nastavení Tesly je obrovskou výhodou, většinou k tomu dochází během nabíjení, takže nemusíte zbytečně spotřebovávat samotnou baterii.

Zdroj obrázku: Freepik

Navigace umožňuje připravit baterii na plánované nabíjení

Jste uprostřed cesty, ale podmínky jsou extrémní? Nemějte starost, i v nepříznivých chladných podmínkách si můžete předem připravit baterii na proces nabíjení. Stačí použít navigační systém, který baterii zahřeje, než se dostanete na nabíjecí místo (Supercharger). Tento proces napomáhá ke zrychlení procesu nabíjení.

Mohlo by vás zajímat:  Automobilky neustále vylepšují infotainmenty svých vozů. Na ty nejzajímavější jsme se podívali

Tesla tvrdí, že proces předehřívání trvá 45 minut nebo i více, záleží na různých faktorech. Jeden z důvodů, proč je plánování tohoto procesu tak důležité. Opravdu se jedná o výrazný krok dopředu, když si můžeme předem naplánovat proces nabíjení. Tato funkce předehřívání pomáhá postarat se o baterii EV v mrazivých podmínkách, protože nabíjení studené baterie není nejlepším nápadem.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/tesla-model-3-winter-driving-features/