Úpravu videí usnadní šikovné programy a několik základních funkcí

Natočení videí je jedna věc, ale druhá věc je, když potřebujete upravit video, abyste se zbavili špatných záběrů nebo objektů v pozadí. Nemusí jít zrovna o odstranění, ale třeba o přikrášlení a vylepšení různých efektů nebo pozadí. Samotná úprava videí v rukou amatéra není nejjednodušší záležitostí. Jaké nejčastější chyby potkávají začátečníky, a nejen je? Nejvhodnější programy pro práci s videi a pro odstraňování chyb jsou:

  • DaVinci Resolve,
  • Adobe Premiere Pro.

Černé rámečky mezi klipy

Někdy se může stát, když skládáte jedno video z více klipů, že se objevují mezi jednotlivými klipy černé rámečky. Tato chyba se může objevit velmi rychle, stačí chvilka nepozornosti. Využít můžete funkci Snapping v editoru, ale ani to vás neochrání před dalšími nedostatky. V DaVinci Resolve stačí jednoduše vybrat v rychlém menu Upravit -> Odstranit mezery a máte po potížích.

Mohlo by vás zajímat:  Poznejte ty nejlepší funkce pro YouTube a užijte si sledování videí přesně podle sebe

V Adobe Premiere Pro chyby odstraníte podobně, stačí vybrat všechen obsah pomocí klávesové zkratky Ctrl + A a zvolit v menu Sekvence -> Zavřít mezery.

Zdroj obrázku: Freepik

Potíže se zvukem

Není nic otravnějšího, než když dlouhé hodiny trávíte nad úpravou videa, stříháním klipů a po dokončení videa se těšíte, jak si pustíte celé video, a hned na začátku schytáte facku. Video a zvuk neběží zároveň. Co v takovém případě dělat? V DaVinci Resolve označte všechny klipy a pravým tlačítkem klikněte. Vyskočí na vás seznam akcí, z něhož vyberte Automaticky zarovnat klipy -> Na základě křivky.

Mohlo by vás zajímat:  Senioři jsou v oblasti online hrozeb nejrizikovější skupinou

V Adobe Premiere Pro zvolte klipy v časové ose a pravým tlačítkem na myši klikněte, abyste mohli následně vybrat Synchronizovat. Ve vyskakovacím okně se ujistěte, že máte zvolený přepínač u zvuku a potvrďte.

Nebojte se probádat programy naplno

Vůbec špatným nápadem není, když si zkusíte vytvořit nebo upravovat klip nanečisto a vyzkoušet jednotlivé funkce, nástroje a efekty programu, abyste zjistili, jak program doopravdy funguje. Na internetu určitě najdete plno návodů včetně videí, jak pracovat s daným programem.

Zdroj: https://www.veed.io/learn/video-editing-mistakes