Fotografie u nabízeného ojetého vozu se často liší od skutečného stavu vozu

Důkladný a pravdivý popis prodávaného auta je nezbytný pro vzbuzení zájmu u potenciálních kupujících. Nicméně aby se opravdu zvýšila pravděpodobnost úspěšného prodeje, neméně důležité jsou také fotografie, které mohou poutavě prezentovat nabízený vůz. Prodávající často míří k maximálnímu využití vizuálních prostředků, aby co nejlépe nalákali zájemce. Bohužel někteří lidé překračují etické hranice a zkoušejí podvádět. Identifikovat tyto praktiky nemusí být vždy jednoduché, ale je důležité být ostražitý a informovaný.

Varování před neodpovídajícími fotografiemi a dlouhodobým prodejem

Představte si letní den s jasným sluncem a vysokými teplotami, a přesto vidíte v inzerátu auto, které je zachyceno ve špatném počasí s pozůstatky sněhu na silnici. Tento fakt by vás měl upozornit a vyvolat pochybnosti. Fotografie buď vůbec neodpovídají skutečnému stavu auta, nebo je vozidlo nabízeno k prodeji už několik měsíců. Když se do něj nikdo nehrne, je to další důvod, proč být opatrný. Je pravděpodobné, že se před vámi našlo již mnoho jiných zájemců, kteří z logických důvodů odmítli danou nabídku.

Mohlo by vás zajímat:  Tři důvody, proč jsou dotykové displeje v autech na škodu
Zdroj obrázku: Freepik

Pozor na chybějící fotografie a podezřelé úhly

Většina inzertních serverů umožňuje nahrát dostatek fotografií. Je proto důležité pečlivě prozkoumat všechny snímky a věnovat pozornost případným chybějícím fotografiím. Pokud si všimnete, že chybí snímek určité části vozu nebo že jsou úmyslně vynechány jisté úhly, měli byste být obezřetní. Tato situace může naznačovat, že v dané oblasti je něco skryto, co není v pořádku. Pokud si přejete získat dodatečný snímek, měli byste prodejce požádat o jeho poskytnutí. Pokud se však prodejce brání či odmítá, měli byste zvážit, zda je toto vozidlo opravdu pro vás vhodné.

Zkrášlování pomocí filtrů

V dnešní době není obtížné upravovat fotografie. Už nemusíte mít k dispozici drahé grafické programy. Stačí vám chytrý telefon a několik jednoduchých aplikací, které dokážou pomocí různých filtrů provést zázraky. Auto, které ve skutečnosti vypadá ošuntěle a nevzhledně, může po aplikaci několika zkrášlujících filtrů působit jako zcela nové. Je důležité být obezřetný, pokud si všimnete podezřelých úprav na fotografiích auta, které vás zajímá. Pamatujte si, že při osobní prohlídce se vozidlo může výrazně lišit od prezentovaných snímků.

Zdroj: https://www.allstate.com/resources/car-insurance/what-to-look-for-buying-used-car