E-knihy nabírají na popularitě, v mnohém ale tištěné knihy dosud nepřekonaly

E-knihy jsou čím dál tím více populární. E-knihy již činí z celkového prodeje knih 30 %. Čtení knih patří k nejoblíbenějším činnostem člověka. Ano, jsou lidé, kteří dávají přednost raději sledování filmů či seriálů, ale jsou tu také ti, kteří nedají dopustit na čtení knížek. Co je lepší? Čtení má obrovskou výhodu v tom, že procvičuje mozek a hlavně si čtenář může zformovat postavy podle své fantazie, aniž by mu byla vnucena konkrétní podoba, jako tomu bývá u filmů či seriálů.

Mohlo by vás zajímat:  WD-40 dokáže usnadnit život. Tahle plechovka zachrání nábytek, naše ruce i vinylové desky

E-knihy

Digitální obsah s sebou nese výhody i nevýhody. Formátování elektronických knih způsobuje větší starosti než u tištěných knih. Tradiční knihy jsou o něco jednodušší, pokud se jedná o vypořádání se s formáty souborů, textu a stránek. Na druhou stranu máte větší pravděpodobnost, že najdete hledaný titul za rozumnou cenu, než kdybyste hledali tištěnou knihu, která je třeba o něco vzácnější.

Nevýhody e-knihy spočívají v namáhání očí kvůli obrazovce. Čtenáři si také nemohou zvyknout na čtení digitálního obsahu, protože se nemohou ponořit do příběhu tolik jako do samotné knihy. Na druhou stranu výhoda e-knih spočívá ve skladnosti. Můžete mít stovky, tisíce titulů v jediném zařízení, oproti tomu na fyzické knihy je třeba mít dostatek prostoru.

Mohlo by vás zajímat:  S těžbou kryptoměn pomohou aplikace vhodné pro začátečníky. Řada z nich láká na zajímavé odměny
Zdroj obrázku: Freepik

Papírové knihy

Papírové knihy jsou klasikou, čtenář se čtením příběhu doslova ponoří do světa knihy. Tyto knihy si můžete vystavovat doma a mít je vždy po ruce. Pokud hledáte konkrétní titul, můžete si jej půjčit od kamaráda nebo zajít do knihovny. Už jenom návštěva knihovny vás může seznámit se zajímavými lidmi, s kterými si můžete vyměnit různé názory, nebo kdo ví, můžete zde narazit i na zajímavý protějšek.

Co se týče knih, zakoupená kniha vám zůstane, pokud vás tedy někdo nevykrade. Když ztratíte přístup k e-knihám, ztratíte vše. Bohužel i klasické knihy mají nevýhody, a to:

  • opotřebování,
  • různé velikosti,
  • riziko při půjčování.
Zdroj: https://www.toptenreviews.com/the-pros-and-cons-of-ebooks