Chytré automobily budoucnosti – rozpoznají věk, pohlaví i hmotnost řidiče

Chytré automobily budoucnosti – rozpoznají věk, pohlaví i hmotnost řidiče

Automobily jsou rok od roku stále vyspělejší a plné nejnovějších technologií, které nám usnadňují životy. Pro vaši bezpečnost mají spoustu prvků, které mohou dokonce zachránit život. Navigace, superpočítače a jednoduché ovládání jsou součástí už všech moderních vozidel.

V autech trávíme mnoho času, proto si jízdu přizpůsobte

V autech trávíme čím dál více času, protože cestujeme nejen kvůli osobním potřebám, ale vozidlo často používáme také na služební cesty. Někdy se stane, že zůstanete stát v zácpě a proto je dobré mít automobil, který vám usnadní jízdu. Takové automobily nejen zatopí nebo pustí klimatizaci, ale také se umí připojit k internetu a splnit jakýkoliv příkaz.

Mohlo by vás zajímat:  Při nákupu ojetého auta se nabízí několik možných variant

Izraelská společnost Eyesight Technologies představila inteligentní systém, který se jmenuje CabinSense. Na palubě vozu může živě sledovat řidiče i ostatní cestující a zjistí jejich věk, pohlaví nebo hmotnost. Může vás zkontrolovat, jestli máte zapnuté bezpečností pásy, otevřená okna nebo jestli někdo v ruce drží nějaký předmět. Je to systém, který zanalyzuje všechny aspekty pomocí umělé inteligence.

Možná budete mít pocit, že jste sledování ostatními

V blízké budoucnosti budou tyto systémy v automobilech naprosto běžnou věcí. Nemůžete je nikam schovat, ale nejnovější vozy, které jsou autonomní, mohou v testech selhat. Z hlediska bezpečnosti vás mohou vrátit o několik let zpátky. Nezapomínejte, že dříve bylo mnohem méně automobilů na silnicích a bylo také méně nehod.

Mohlo by vás zajímat:  Problém s připojením Apple CarPlay může mít několik řešení. Malá změna nastavení většinou pomůže

V autonomních vozidlech nebude potřeba řidiče, protože bude řídit auto samo. Každý na palubě, které bude sedět v autě, se tak může věnovat vlastní činnosti nebo si udělat kancelářskou práci. Tradiční bezpečností systémy tak již nebudou vhodné. Díky společnosti z Izraele ale budu nové systémy chránit a sledovat všechny cestující, jen když to bude nezbytně nutné.

Zdroj: https://www.econstor.eu/bitstream/10419/168509/1/Lee-Kim.pdf