Novinky luxusních vozů, které chce každý: jízda s nimi je zábavná i bezpečnější

Když porovnáme výbavu prvních automobilů s dnešními, můžeme si všimnout, že dnešní standardní výbava byla dříve považována za luxus. Funkce jako bezpečnostní pásy, airbagy, klimatizace, topení a záložní kamery bývaly považovány za luxusní součásti či technologické vymoženosti. Jaké jsou nejnovější a nejzajímavější funkce dnešních nových automobilů, které se mohou stát brzy standardní součástí výbavy?

Vestavěný vysavač a Apple CarPlay či Android Auto

I když se vestavěný vysavač nemusí pohybovat na předních příčkách přání každého řidiče, může se ve skutečnosti jednat o velice užitečnou pomůcku. Díky této možnosti si tak můžete uklidit svůj automobil prakticky kdykoliv a kdekoliv.

Možnost bezdrátového audia zaznamenala obrovský pokrok, když se Bluetooth stalo v roce 2015 standardem u většiny osobních vozidel. Uživatelům umožnilo bezdrátově streamovat svou hudbu do vozidla a zbavit se tak rádií v základním tvaru. Apple CarPlayAndroid Auto zaznamenaly boom, kdy jste najednou mohli ovládat své mobilní zařízení prostřednictvím palubní desky.

Mohlo by vás zajímat:  Funkce tempomatu v autě předejde překračování povolené rychlosti
Zdroj obrázku: Freepik

Lane Assist nebo jízdní režimy

Další funkcí, kterou jsou vybavena modernější vozidla, je Lane Assist. Tento asistent udržuje auto mezi liniemi na silnici a zároveň si drží odstup od ostatních vozidel. Některá auta se správně přizpůsobí, zatímco jiná zobrazují trasu na palubní desce.

Mnoho výrobců rádo poskytuje větší množství kontroly nad vozem. Výběr určitých jízdních režimů vám umožní využívat jedinečné jízdní vlastnosti, které se specializují na různé podmínky vozovky. Režimy mohou být různé, záleží na podmínkách, které panují, nebo si sami zvolíte, jaký režim chcete.

Autonomní řešení

Toto zatím vypadá jako hudba budoucnosti, ale ano, konečně je možné nechat samostatně řídit automobil. Tesla s tímto prvkem přišla už v roce 2010.

Automobily nabízí nepřeberné množství funkcí, které se mohou stát brzy standardní výbavou vozu.

Zdroj: https://cars.usnews.com/cars-trucks/advice/high-tech-car-features