Bez telefonu ani ránu. Na některých místech ale nemá co dělat, hrozí vážné následky

Bez telefonu ani ránu. Na některých místech ale nemá co dělat, hrozí vážné následky

Žijeme v době, kdy máme telefon neustále v ruce nebo u ucha. Už si neumíme představit nebýt na internetu, komunikovat se svými přáteli pomocí aplikací nebo si udělat snímek, kdykoliv chceme. Telefon ale nemusí být jen dobrý sluha, je také špatný pán. Pokud ho budete nechávat na místech, kam nepatří, můžete si uškodit.

Na jaká místa mobilní telefon nepatří?

Určitě víte, že především muži si dávají svůj mobilní telefon do zadní kapsy kalhot. Není to ale vhodné místo na nošení telefonu. Nejen že vám ho mohou snadno ukrást, ale vaše zdraví může utrpět kvůli elektromagnetickému záření. Nošení telefonu v přední kapse také není dobré. Je to především kvůli genitáliím, které tím velmi trpí. Mobilní telefon vyzařuje obrovské teplo, které může poškodit orgány.

Mohlo by vás zajímat:  NASA se dokáže držet také při Zemi. Vděčíme jí za spoustu běžných produktů

Některé ženy si telefon dokonce ukládají do podprsenky. Tady je ale stejný problém jako u můžu, co se týče předtím kapsy. Ženy tím riskují rakovinu prsu, proto si raději mobil ukládejte do kabelky nebo jiných tašek, aby nebyl v blízkosti lidského těla. Rozhodně mobilní telefon nepatří na místa, kde je nízká teplota. V mrazu byste ho neměli nechávat dlouhou dobu, protože se může zničit baterie po příchodu do teplejší místnosti.

Zdroj obrázku: Freepik

Telefon často necháváme u obličeje nebo pod polštářem

V blízkosti obličeje máme telefon především při volání. Zbytečně byste ho u něj ale mít neměli, protože se kvůli němu na obličej může přenést nespočet bakterií a virů. Navíc zesílí také elektromagnetické záření, které může způsobit zdravotní problémy. Používejte často sluchátka nebo si telefon držte alespoň 1,5 cm od ucha.

Mohlo by vás zajímat:  Hodím sluneční brýle na stůl a na ně mobilní telefon. Tenhle stojánek mi každý závidí

Telefony nepatří ani k radiátorům nebo jiným zařízením, která vyzařují vysokou teplotu. Dětský kočárek také není vhodné místo, kam byste si telefon měli schovávat. Může ovlivnit vývoj dítěte, proto omezte kontakt dítěte s telefonem a raději ho noste na jiných místech.

Zdroj: https://www.dell.com/en-us/blog/10-places-where-you-shouldn-t-use-your-phone/