Od autorizovaných servisů se mnozí motoristé drží co nejdál. Jejich důvody dávají smysl

Od autorizovaných servisů se mnozí motoristé drží co nejdál. Jejich důvody dávají smysl

Každé auto potřebuje jednou za čas zajet do servisu, aby se zjistilo, jestli je u něj všechno v pořádku. Nejen vizuální stránka, ale také po té motorové musí být v pořádku, jinak nemůže jezdit po silnici. Právě od toho jsou autorizované servisy, které se specializují právě na tu nebo onu značku. Většina řidičů ale od nich upouští a raději navštíví soukromé servisy, které mohou nabídnout mnohem více.

Autorizované servisy mají vysoké ceny

Na servisu auta můžete ušetřit. Autorizované servisy jsou totiž obecně dražší než ty ostatní. Jestli auto dáte do malého servisu, kde je maximálně jeden zaměstnanec, nepotřebuje velké prostory a tak si za svou práci nemusí brát velké peníze. Další z výhod, proč dávat auto do neautorizovaného servisu, je to, že cena nejen práce, ale také dílů bude mnohem nižší než v případě autorizovaného.

Mohlo by vás zajímat:  Nenechte se napálit při koupi ojetiny. Stočený tachometr není tak těžké poznat

Není nutné do staršího auta dávat originální náhradní díly, které jsou zbytečně drahé. Právě takové ale nabízejí autorizované servisy, které si tak cenu mohou zmnohonásobit. Navíc razí teorii, že jsou nové díly pro vaše auto nejlepší. Nekoukají na to, jak je auto staré, ale snaží se na řidičích vydělat. Stejně kvalitní díly ale mnohdy seženete za mnohem méně peněz. V některých servisech vám dokonce povolí koupit si svoje díly, ale ručíte si za ně sami.

Zdroj obrázku: Freepik

Nenechte se odbýt a vyjednávejte

Kromě nových dílů si ale můžete vybírat mezi staršími, například z dílů z vrakovišť, nebo zkuste repasované díly. Nemusíte se vůbec omezovat  pouze na nabídku servisů, které jsou autorizované, protože v těch soukromých narazíte na mnohem více služeb a produktů, které vám nabídnou za dobré ceny.

Mohlo by vás zajímat:  Elektromobily, které nabídnou výkon a zážitek z jízdy

A právě v soukromých servisech si můžete dokoupit nejen vlastní díly, ale také si přivézt vlastní motorové oleje nebo kapaliny. Mechanika, který vám bude auto opravovat, nebude zajímat, kde jste danou kapalinu koupili a kolik vás stála. Jemu zaplatíte pouze za jeho práci, která vyjde mnohem levněji.

Zdroj: https://www.theguardian.com/money/2014/nov/08/dealer-or-local-garage-car-service