Přesunout stará data na nové SSD lze zvládnout bez obav v šesti jednoduchých krocích

Přesunout stará data na nové SSD lze zvládnout bez obav v šesti jednoduchých krocích

Máte v počítači stále starý pomalý disk a uvažujete nad koupí SSD? Bojíte se ovšem, že budete muset přeinstalovat Windows a přijdete tak o všechna vaše data? Nemusíte, máme pro vás návod, jak migrovat váš operační systém na nový disk.

Pro tyto případy existuje možnost klonování starého pevného disku na nový. Je to celkem jednoduchá záležitost, která nezabere ani moc času. Navíc, pokud se vám nechce čekat, až bude toto klonování hotovo, vše jde nastavit hned na začátku a nemusíte tak tento proces sledovat a být přítomni. Klidně můžete začít přenos přes noc a ráno se už můžete těšit z toho, že váš operační systém je přichystán na novém disku.

Zdroj obrázku: Freepik
  1. Než začnete se samotným klonováním, přesvědčte se, že je nový disk dostatečně velký, aby pojal všechna potřebná data. Pokud tomu tak nebude, pak klonování nemůže proběhnout.
  2. Pořiďte si bezplatnou edici programu Macrium Reflect. Po stažení jednoduše tento program spusťte. Pokud je váš nový SSD disk správně zapojen, uvidíte ho v programu.
  3. Pro započetí klonování vyberte možnost „Klonovat tento disk“. Nyní dostanete na výběr mezi disky a vyberte si disk, který bude sloužit pro vytvoření klonu.
  4. V dalším mezikroku si můžete odskočit a vrátit se, až bude klonování hotovo, protože teď v závislosti na rychlosti obou vašich disků budete muset počkat, než bude proces dokončen.
  5. Jakmile je klonování hotovo, program vás upozorní a je na řadě další krok. Právě teď přichází chvíle, kdy můžete odpojit váš starý disk a přesně na jeho místo zapojit nové SSD.
  6. Pokud jste vše udělali správně, po následujícím zapnutí počítače už operační systém načítá z vašeho nového, rychlého SSD.
Mohlo by vás zajímat:  Automatické stahování fotek z WhatsAppu jde zrušit v několika krocích

Jak jsme slíbili, není to nic složitého a během několika málo chvil máte všechna svá data na novém disku a nemusíte se tak bát, že byste museli cokoliv nastavovat znova od začátku.

Zdroj: https://www.partitionwizard.com/clone-disk/migrate-windows-10.html