Hlídejte své zdraví pomocí chytrých aplikací: upozorní na možnou bolest hlavy i nebezpečnou potravinu

Hlídejte své zdraví pomocí chytrých aplikací: upozorní na možnou bolest hlavy i nebezpečnou potravinu

Trpíte alergiemi, migrénami nebo dalšími chronickými nemocemi či potížemi? Můžete si stáhnout aplikace, které vám pomohou sledovat symptomy a mohou pomoci uchovávat zdravotní informace na jednom místě. Můžete je používat, abyste se v budoucnu vyhnuli známým spouštěčům nebo identifikovali zdravotní příčiny. Pojďme se tedy podívat na pár aplikací, které jsou dostupné.

Migraine Buddy

Trpíte často migrénami a bolestmi hlavy? Migraine Buddy je aplikace plná funkcí, která usnadňuje předvídat a zvládat bolesti hlavy. Sledujte záchvaty migrény a pokuste se identifikovat své spouštěče pomocí této oblíbené aplikace. Můžete se dozvědět, co spouští migrénu a jak ji zvládnout.

Mohlo by vás zajímat:  Instagram přidává novou funkci Take a Break. Uživatele upozorní, že na něm tráví příliš času

Zaznamenejte si migrénu nebo jiný typ bolesti hlavy a dodatečné informace, jako je čas začátku a konce. Aplikace vám poté ukáže dlouhý seznam potencionálních spouštěčů, který zahrnuje

  • stres,
  • problémy se spánkem,
  • úzkost,
  • změny počasí.

Mezi potencionální metody úlevy patří odpočinek v temné místnosti, meditace nebo sprchování.

Zdroj obrázku: Freepik

WeatherWell

WeatherWell je aplikace, která předpovídá počasí a jeho možné dopady na naše zdraví. Při prvním spuštění vyplníte rychlý, jednoduchý dotazník zahrnující věk, výšku a lokalitu, následně je vše připraveno pro používání. Úvodní obrazovka nabízí informace o indexu tepla, potencionálních alergenech ve vzduchu, kvalitě ovzduší a další. Například změny atmosférického tlaku mohou způsobit větší náchylnost k bolesti hlavy.

Mohlo by vás zajímat:  U přihlašovacích údajů hraje důležitou roli uživatelské jméno. Správně zvolené zvýší bezpečnost

Food Intolerances

Aplikace Food Intolerances nabízí komplexní informace pro ty, kdo trpí potravinovým omezením. V aplikaci najdete velké množství potravin, u kterých si můžete zadat své reakce a citlivost. Jakmile je výběr kompletní, tak vám aplikace vyjede seznam potravin v barevné škále. Potraviny v zelené barvě jsou vhodné ke konzumaci, naopak ty, které se blíží k červené nebo jsou zcela v této barvě, aplikace nedoporučuje. Vše záleží na vašem vyplnění, proto vyplňujte údaje důkladně, je to pro vaše zdraví.

Mohlo by vás zajímat:  Nepoužívejte veřejné USB nabíjecí stanice! Proč jsou nebezpečné?

K dispozici je samozřejmě více aplikací, ale tyto tři jsou specifické. Všechny tři aplikace jsou zdarma, jenom u Food Intolerances si budou muset zaplatit uživatelé Androidu.

Zdroj: https://www.makeuseof.com/apps-predict-manage-allergies-migraines-symptoms/