Starší televize nemusí být na odpis. Můžeme ji výhodně prodat i darovat

Pryč jsou doby, kdy televizor v domácnosti byl považován za luxus a existovalo pár typů. Nyní je k mání spousta typů od různých výrobců. Může snadno nastat situace, kdy z nějakého důvodu již nepotřebujete televizor. Jestli se jedná o funkční televizor, je hloupé ho vyhazovat. Když se jedná o televizor se závadou, je potřeba postupovat určitými kroky. Určitě nepatří do popelnice kvůli nebezpečným látkám, jako je rtuť apod., a zbytečné je také plánovat cestu na skládku pouze kvůli vyhození televizoru. Jak se tedy nejlépe zachovat?

Mohlo by vás zajímat:  K nabíjení dronů nebude potřeba zásuvka. Unikátní projekt přináší možnost nabití během jejich letu

Ještě než se rozhodnete nějakým způsobem, nezapomeňte se odhlásit ze všech služeb, ve kterých jste byli přihlášeni. Poté přejděte k možnosti obnovení továrního nastavení, který se nachází v nabídce uživatele. Nikdo nechce, včetně vás, přijít o drahocenná data.

Darujte jej charitě

Výborným způsobem, jak se zbavit starého a nepotřebného televizoru, je jeho darování charitě. Nejen že ulevíte sami sobě, ale uděláte radost dalším lidem, což vás může pohladit na duši. Nemusíte přímo vyhledávat charity, můžete ho darovat také místní škole, knihovně nebo rodinnému příslušníkovi či přátelům. Určitě si ale nemyslete, že televizor se zadní projekcí bude mít úspěch.

Mohlo by vás zajímat:  Může rychlé nabíjení poškodit baterii telefonu?
Zdroj obrázku: Freepik

Zkuste jej prodat na různých portálech

Skvělým způsobem je také samotný prodej televizoru. Obzvláště pokud je stále funkční a vidíte v něm hodnotu a chcete si alespoň z části finančně vykompenzovat pořízení nového zařízení. Můžete využít různé internetové bazary, Facebook Marketplace nebo tzv. garážové prodeje. Jak poznáte, že má televizor ještě nějakou cenu?

Hodnotný televizor poznáte podle toho, že se jedná o:

  • špičkový televizor z posledních pěti let,
  • OLED TV s výjimkou prvních modelů,
  • větší model než 65″,
  • CRT (nutnost mít HDMI, absence zadní projekce).
Mohlo by vás zajímat:  Koupit kradený telefon je snadné. Nenechte se napálit, pravdu prozradí několik čísel

S velkou cenou nepočítejte u levnějších modelů LCD, starších modelů (10 let +), plazmy, rané chytré televize nebo trubkové CRT TV.

Zdroj: https://www.cnet.com/tech/home-entertainment/dont-throw-out-your-old-tv-before-you-read-this/