Cestu do ciziny usnadní několik technických vychytávek

Při plánování cesty do zahraničí je nutné se připravit na různé situace, které mohou nastat. Kromě klasického zabalení oblečení a hygienických potřeb se však může hodit i několik technických pomocníků, kteří vám ušetří mnoho času a problémů. Podíváme se na několik užitečných vychytávek, které byste neměli na cestách podcenit.

Offline mapy

Pokud se chystáte do oblasti, kde signál pro mobilní data není zaručený, je dobré si předem stáhnout offline mapy do mobilu. Offline mapy jsou velmi užitečné, protože vám umožňují přístup k mapě i bez připojení k internetu. Existuje mnoho aplikací, jako například Google Mapy nebo Here WeGo, které nabízejí detailní offline mapy pro mnoho zemí a oblastí. Pokud se chystáte do oblasti s horší dostupností internetu, offline mapy mohou být velmi užitečné pro navigaci a orientaci v novém prostředí.

Mohlo by vás zajímat:  5G sítě vynikají rychlostí, spolehlivostí a nízkou latencí
Zdroj obrázku: Freepik

Pořiďte si SIM kartu dřív, než vyjedete

Když se chystáte do zahraničí, je velmi důležité mít po ruce vše, co by vám mohlo pomoci. Jedním z nejdůležitějších kroků je předem si pořídit SIM kartu pro danou zemi. Když si SIM kartu pořídíte na místě, může se stát, že budete nuceni platit přemrštěné ceny, nebo dokonce nebudete mít možnost si takovou SIM kartu koupit vůbec. Předem si tedy ověřte, jaké sítě jsou v dané zemi k dispozici a jaká SIM karta by pro vás byla nejvýhodnější. Ačkoli pořízení SIM karty předem může být o něco dražší, ušetří vám to mnoho problémů a stresu v průběhu cesty.

Mohlo by vás zajímat:  Utrácet za telefonování je zbytečné. Oblíbené aplikace umožní volat zcela zdarma

Offline verze Google Translate

Google Translate je v dnešní době velmi užitečnou aplikací pro překlad slov a vět do různých jazyků. Pomocí této aplikace můžete snadno a rychle překládat slova, fráze nebo věty z mateřského jazyka do jazyka cílové země, což vám může být velkou pomocí při komunikaci s místními obyvateli. Aplikace umí přeložit text nejen na obrazovce mobilního telefonu, ale také mluvenou řeč, což může být velmi užitečné, pokud se snažíte domluvit s místními obyvateli a neovládáte jejich jazyk. Google Translate také nabízí funkci offline překladu, což znamená, že si můžete stáhnout jazykové balíčky a používat aplikaci i bez připojení k internetu.

Zdroj: https://www.myglobalviewpoint.com/international-travel-tips/