Správné nabíjení telefonu prodlouží životnost jeho baterie

Všichni chceme vědět, jak prodloužit životnost naší baterie v mobilním telefonu. Existuje několik tipů, které vám prodlouží její životnost a umožní vám nabít telefon velmi rychle a efektivně. Není na tom nic složitého, ale musíte si zvyknout na pár návyků, které celý proces podpoří.

Soustřeďte se na teplotu

Mobil se nemůže správně nabíjet, když je v extrémním horku nebo naopak zimě. Když přijdete v zimě domů z mrazu, nechte ho ohřát na pokojovou teplotu, než ho zapojíte do nabíječky. Jestli máte venku telefon na slunci, měli byste ho nejdřív odnést domů a nechat vychladnout na pokojovou teplotu. Ani jeden z extrémů není pro váš mobil dobrý a nabíjení nebude probíhat správně.

Mohlo by vás zajímat:  8 kroků, kterými se řídit při koupi telefonu z druhé ruky

Nabíjejte v rozmezí 20 až 80 %

Nejlepší způsob, jak si udržet zdravou a správně fungující baterii, je udržovat hladinu nabití mezi 20 až 80 procenty. Moderní lithium-iontová baterie vyžaduje, abyste ji nenabíjeli naplno a nenechávali naplno vybít. Jakmile ji takto udržíte, bude vám sloužit po mnoho let.

Zdroj obrázku: Freepik

Před uskladněním nabijte mobil do poloviny

Plánujete si dát delší pauzu od svého smartphonu? Předtím se podívejte, jestli je tam baterie alespoň ve výši 50 %, abyste mobil nepoškodili. Skladovat byste ho měli na chladném a suchém místě, aby nedošlo k poškození a baterie se nevybíjela příliš rychle i během doby, kdy ho nebudete používat.

Mohlo by vás zajímat:  Android zařízení může být nabité mnohem rychleji. Stačí držet se několika zásad

Nepoužívejte levné nabíječky

Potřebujete si koupit novou nabíječku? Investujte do ní trochu peněz. Nemusíte mít tu nejdražší na trhu, ale neměli byste si kupovat ani tu nejlevnější. Je u nich vysoké riziko zkratu a vznícení, a to hlavně během horkého léta nebo na vlhkých místech. Dávejte si také pozor na to, abyste neměli poškozený kabel.

Po nabití smartphone ihned odpojte

Nikdy nenabíjejte telefon přes noc. Dojde k tomu, že se dostane do 100 % a stále zůstane zapojený do sítě. To rozhodně není dobře. Místo toho ho nabijte během dne nebo večer a ihned ho odpojte. Uvidíte, že baterie vydrží mnohem déle a nebudete muset nabíjet tak často. Musíte se jen držet těchto pravidel.

Zdroj: https://www.endesa.com/en/blogs/endesa-s-blog/light/tips-to-charge-your-mobile-correctly-and-efficiently