Složitému nastavování barev a jasu monitoru bude konec. Jednoduché aplikace přizpůsobí vše na míru

Složitému nastavování barev a jasu monitoru bude konec. Jednoduché aplikace přizpůsobí vše na míru

Za pomoci několika málo klávesových zkratek vám aplikace jménem ClickMonitorDDC umožní nastavovat a upravovat jas, kontrast a barvy monitoru. Můžete tak docílit perfektního poměru, který vám bude nejlépe vyhovovat.

Jak nastavit ClickMonitorDDC

Nejprve si budeme muset samozřejmě tento program stáhnout. A to buď přes instalační balíček, nebo můžeme i zvolit přenosnou verzi, která se nemusí instalovat a jde spustit prakticky odkudkoliv a kdykoliv. Po zapnutí si můžete buďto vytvořit své vlastní předvolby, nebo můžete využít ty, které jsou již přednastavené, jako jsou například módy pro hraní her nebo sledování filmů. Nejlépe to uděláte tak, že sami vyzkoušíte, co vám nejvíce vyhovuje.

Mohlo by vás zajímat:  Zachraňte svůj počítač a všechna důležitá data po napadení virem
Zdroj obrázku: Freepik

Vytvořte si zkratky

Pokud chcete mezi módy rychle přepínat, aniž byste museli neustále zapínat program a něco hledat, pak není nic jednoduššího než si vytvořit zkratky pro své nejčastější volby. V nastavení aplikace uvidíte možnost Spravovat klávesové zkratky a zde si dle libosti navolíte vše, co chcete. Všechno je opravdu lehké a intuitivní a za malou chvilku máte hotovo.

Nefunguje? Nevadí, máme pro vás alternativu

Může se ovšem stát, že vám program ClickMonitorDDC nebude vůbec fungovat. Tyto případy jsou známy, nicméně se bohužel neví, proč tomu tak je. Naštěstí pro vás existuje výborná alternativa, která nabízí prakticky totožné možnosti. Jedná se o aplikaci ScreenBright. Nenechte se zmást nefunkčními webovými stránkami. Aplikace se dá stále pořídit bezplatně a funguje skvěle. Není sice tak výkonná jako první zmíněná, ale pro běžného uživatele je plně dostačující.

Mohlo by vás zajímat:  Test rychlosti internetového připojení poskytne důležitá data i srovnání s jinými

Používání programů třetích stran je rozhodně příjemnější než se při každém nastavování hrabat přímo v monitoru. Většina z nich nám sice tato nastavení samozřejmě nabízí, ale nastavování za pomoci bočních tlačítek na vaší obrazovce není dvakrát nejrychlejší a celkově se to dělá dost komplikovaně.

Zdroj: https://www.raymond.cc/blog/software-to-adjust-monitor-brightness-and-contrast-for-dell-studio-one-desktop/