Signály, že je načase vyměnit baterii v notebooku za novou

Práce na notebooku je rychlá, intuitivní a komfortní. Co vám ale může překazit tento pocit, je dosluhující baterie. Vadná baterie se vyznačuje:

  • problémy spojené s nabíjením,
  • přehřívání,
  • krátká výdrž atd.

Podle výše zmíněných problémů snadno zjistíte, kdy se blíží čas na výměnu baterie ve vašem zařízení.

Problémy s nabíjením

Někdy se stane, že se stanete svědky chybových zpráv. Pokud se ale tyto chyby objevují často, a ještě se vám vypíná notebook, tak je něco špatně. Ano, může se jednat o systémovou závadu, ale také o závadu baterie, zejména tehdy, když se notebook vypne po nedávném nabití. Pro zjištění závady ze strany baterie zkuste baterii nabít a opět odpojte. Pokud se zařízení opět vypne, tak problém leží v baterii.

Mohlo by vás zajímat:  Rozlišení 4K v telefonech nedává velký smysl. Směřování trhu mluví jasně

Kromě vypínání zařízení je dalším indikátorem také pomalé nabíjení baterie. Zdravá baterie se vyznačuje rychlým nabitím, a ještě dlouhou výdrží poté, co ji odpojíte. Jakékoli problémy spojené s procesem nabíjení vedou k tomu, že je na čase vyměnit baterii.

Zdroj obrázku: Freepik

Přehřívání

Všechny notebooky jsou navrženy tak, aby se nepřehřívaly a byly chlazeny. Jestliže jste svědky přehřívání, tak je něco špatně. Problém spočívá většinou v tom, že baterie pracuje příliš intenzivně, že chladicí systémy nestíhají vykonávat svou práci pořádně. Kromě tepla uslyšíte také otravný a hlasitý zvuk interních ventilátorů. V případě, že je váš notebook přehřátý, ukončete veškerou práci, odpojte jej, vypněte, ať stihne vychladnout a zamezilo se tak dalším případným škodám.

Mohlo by vás zajímat:  Správné nabíjení prodlouží živostnost baterie v telefonu

Krátká výdrž

Po nějaké době je typickým ukazatelem slábnoucí baterie také slábnoucí doba použití bez napájení. V průměru by měl notebook vydržet zhruba šest hodin bez nabíječky. Kterákoliv výchylka poukazuje na možné problémy spojené s baterii. Ano, záleží také na spuštěných aplikacích a hrách, ale i tak by měl notebook vydržet minimálně polovinu této doby v zátěži. Pokud je tato hranice nižší, tak je čas na výměnu.

Zdroj: https://www.asurion.com/connect/tech-tips/signs-your-laptop-needs-new-battery/