Žádné strojírenství nebo výroba. Roboti začnou nahrazovat lidi i na stříbrném plátně nebo ve zprávách

Žádné strojírenství nebo výroba. Roboti začnou nahrazovat lidi i na stříbrném plátně nebo ve zprávách

Média se již za několik let nebudou vůbec podobat dnešním televizním vystoupením nebo natáčení. Roboti zcela nahradí nejen herce, ale také moderátory nebo novináře. O svou práci rychle přijdou, protože doba postupuje stále dopředu a nové a nové technologie jsou nejen dostupnější, ale také vychytanější. Nebude tak problém naučit roboty číst nebo jim přidat dovednost, kterou využijí ve svém „zaměstnání“.

Už dnes můžete vidět roboty v akci

Pomalu už se zpravodajství mění. V některých zemích už se roboti pustili do své práce, navíc se jich objevuje čím dál více. Nahradí zpravodaje, kteří čtou odpolední nebo večerní zprávy. Tento scénář je pro spoustu zaměstnanců znamením, že brzy ve svém zaměstnání skončí a budou nuceni najít si něco nového. Oblíbeným odvětvím teď budou programátoři a vývojáři, kteří budou roboty neustále zdokonalovat.

Mohlo by vás zajímat:  Vzít s sebou do letadla powerbanku není tak jednoduché. Letecká společnost ji může i zabavit

Umělá inteligence je dnes úplně jinde, než tomu bylo před několika lety. Hlasové asistenty dnes najdete nejen v mobilních telefonech, ale také v automobilech. Usnadňují nám život a na to by se nemělo nic měnit. Mohou nám poskytnout důležité informace, pokaždé najdou odpověď na vaši otázku. Roboti pak mohou vytvářet zprávy od začátku do konce.

Roboti mohou pomáhat zprávy překládat do jiných jazyků

Roboti mohou být utvářeni tak, aby v textu byli schopní najít chyby nebo zprávu přeložit do dalších světových jazyků. Věříme, že v budoucnu už budu roboti natolik inteligentní, že si budou zprávy posílat mezi sebou a zrychlí se tak komunikaci nejen mezi televizemi. Roboti mohou být maximálně k užitku, bohužel to ale bude na úkor lidského faktoru, který zde bude nahrazen.

Mohlo by vás zajímat:  S nevýhodami cestování letadlem se potýkají i slavní. Známý spisovatel popsal odvrácenou stránku letu

Na vývoji jednoho takového robota se podílel sám Elon Musk, který také vyvíjí algoritmus nazývaný Generative Pre-trained Transformer 3 (GPT-3). Je to jazykový model, který je schopný vytvořit text, aby byl podobný lidské mluvě. Tento systém pak může fungovat na sociálních sítích nebo v redakcích různých novin nebo televizí. Umělá inteligence se zanedlouho stane součástí našich životů a je potřeba s tím počítat.

Zdroj: https://www.vox.com/culture/2020/1/29/21058521/hollywood-ai-deepfake-black-mirror-gemini-irishman-cinelytic, https://pianalytix.com/generative-pre-trained-transformer-3-gpt-3/