S nevýhodami cestování letadlem se potýkají i slavní. Známý spisovatel popsal odvrácenou stránku letu

S nevýhodami cestování letadlem se potýkají i slavní. Známý spisovatel popsal odvrácenou stránku letu

Žijeme v úžasné době, co se týče možností v oblasti cestování. Mezi nejrychlejší patří cestování letadlem, ale i to má své nevýhody. Všechny popsal anglický spisovatel a grafik Paul Goodman, který patří mezi vášnivé cestovatele více než 35 let. Absolvoval mnoho letů, železničních a silničních cest napříč Evropou a USA. Mnoho svých cest absolvoval letadlem, takže se může s námi podělit o negativní stránky létání letadlem.

Začneme tedy hezky postupně. Před odletem je nutné absolvovat bezpečnostní kontrolu. Tato kontrola bývá otravná a dlouhá. Není snad nikdo, kdo by si tuto část užíval. Tato kontrola slouží především pro kontrolu, zda dotyčný nedrží u sebe zakázané předměty.

Ekonomická třída nenabízí moc komfortu

Pokud si nemůžete dovolit první třídu nebo business třídu, budete muset zakoupit lístek v ekonomické třídě. Na jednu stranu nabízená cena za danou třídu je výborná, ale na druhou stranu, hlavně u dlouhotrvajících letů, můžete pocítit značné nepohodlí. Malý prostor pro nohy, jídlo a stísněný prostor, když potřebujete projít kolem ostatních na toaletu. Když už je řeč o jídle, jeho kvalita bývá bídná, ale co čekat, když máte omezené podmínky ve výšce 11 kilometrů. Pokud ale toužíte po alkoholu, který vám může pomoci ke krátkému zdřímnutí, tak vás nevyjde na moc peněz.

Mohlo by vás zajímat:  Fake news mohou ohrozit demokratické volby. Opakovaná lež se snadno stane pravdou

Po absolvování odbavení zavazadel a úspěšném absolvování bezpečnostní prohlídky zůstanete čekat na letišti. Zdejší ceny jsou nastaveny schválně vysoko, aby z vás vyždímaly co nejvíce peněz. Co je ale daleko horší? Samotní lidé uvnitř letadla. Dle svých zkušeností nezažil Paul ani jediný let, kdy by se lidé mezi sebou nehádali, děti neřvaly (nebrečely) nebo nešmejdili neustále lidé na toaletu.

Zdroj obrázku: Freepik

Zpoždění letadel bývá daleko horší než u jiného cestování

Oproti cestování autem nebo vlakem nemáte věci pod kontrolou. Může se stát, že se lety mohou zpozdit o několik hodin a vy kvůli tomu nestihnete navazující let. Cestování automobilem má své výhody, kdy můžete anticipovat různé zácpy a překážky díky informačnímu systému. Cestováním vlakem se může stát podobné jako letadlem, ale i zde máte daleko větší možnosti než u letadel. Dalším stresujícím faktorem může být potencionální ztráta zavazadel.

Mohlo by vás zajímat:  Byla spuštěna nová aplikace Donalda Trumpa. Chce konkurovat velkým sociálním sítím, které mu zmrazily účet

Po přistání na zahraničním letišti vaše pouť zdaleka nekončí. Budete se muset identifikovat pomocí pasu, čeká vás vyřizování cestovních víz a další povinnosti.

Další problémy

Noční můrou se může stát, když musíte cestovat na vzdálené letiště, odkud letíte, a uvíznete v zácpě a nestíháte, to je opravdu nepříjemnou situací. A co je největším problémem vůbec samotných cestujících? Může za to strach z létání. Pro někoho bývá první let stresující a poté strach opadne, kdežto u dalších to může znamenat celoživotní problém.

Mohlo by vás zajímat:  Facebook usnadňuje komunikaci i sdílení zážitků. Zároveň je plný dezinformací a osobních útoků

A co je největším problémem vůbec? Škodlivý vliv provozu letadel na životní prostředí.

Zdroj: https://wanderwisdom.com/transportation/Disadvantages-of-Travelling-by-Plane