U ojetého vozu hraje hlavní roli styl jízdy předchozího majitele

Nalezení ideálního ojetého automobilu je výzvou, kterou nelze podcenit. Vyžaduje procházení nekonečného počtu inzerátů a účast na desítkách osobních prohlídek. Každý detail vyžaduje pečlivou pozornost. I když se na první pohled zdá, že vozidlo je bezchybné, perfektně funguje a ani mechanik nenachází žádné problémy, neznamená to automaticky, že se jedná o spolehlivé vozidlo bez skrytých rizik. Ve skutečnosti se může jednat o časovanou bombu, která může později překvapivě selhat a způsobit vážné problémy.

Předchozí styl jízdy – skrytý problém při koupi ojetého auta

Při výběru ojetého automobilu je dostat se do hlavy předchozího majitele téměř nemožné. Bez ohledu na to, jak dobře auto vypadá nebo jak bezproblémově jezdí, je obtížné zjistit, jak se s ním předtím zacházelo. Právě způsob jízdy může představovat potenciální problém při koupi ojetého vozidla. Bez ohledu na to, zda byl předchozí majitel šetřivý důchodce, nebo nadšený závodník, je důležité brát v úvahu, jakým způsobem bylo auto v minulosti ovládáno.

Mohlo by vás zajímat:  Volba správného jízdního režimu zajistí lepší výkon i ideální otáčky
Zdroj obrázku: Freepik

Vliv jízdních návyků na životnost auta

Ideální pro zdraví motoru je pravidelná a vyvážená jízda. To znamená vyhýbat se přetáčení motoru za účelem úspory paliva, ale také nedosahovat extrémně vysokých otáček za účelem dosažení maximálního výkonu. Při prohlídce ojetého vozidla prodejci často tvrdí, že se s autem vždy jezdilo právě takto. Bohužel není možné jim to jednoznačně dokázat.

Skrytá rizika a jejich dopad na automobil

Jízdní návyky předchozích řidičů mohou být doslova časovanou bombou. Motoru škodí jak přetáčení a extrémní zatížení, tak i nadměrné vytáčení až do červených čísel. Existuje však více faktorů, které mohou negativně ovlivnit životnost auta a jeho komponent. Dlouhodobé stání na spojce nebo brzdovém pedálu, nedostatečné nebo nekvalitní ohřívání motoru v zimě – to jsou problémy, které je těžké odhalit při nákupu ojetého vozidla. Pro některé je koupě zcela nového vozu a přizpůsobení vlastním potřebám jedinou možností, ale to zdaleka není dostupné nebo realistické pro každého.

Zdroj: https://www.autoexpress.co.uk/car-news/used-car-guide/66420/used-car-checklist-what-to-look-for-when-buying-a-second-hand-car