Odpůrci sociálních sítí tohle neradi slyší: jejich používání přináší překvapivě spoustu pozitiv

Sociální sítě urazily obrovský kus cesty, kdy z jednoduchého spojení lidí a konverzování se během pár let stalo doslova skladiště různých článků, videí, informací, zkrátka celý virtuální svět. Mohli jste se setkat s označením, že sociální sítě jsou prokrastinační nástroj, ale ne vše na nich je pouze špatné. Existují i pozitivní aspekty, jako například sociální dovednosti. Na jedné straně spojují lidi a umožňují jim konverzovat, i když nejsou fyzicky u sebe, na druhou stranu záleží, zda aplikace nepoužíváte kontraproduktivně.

Udržují kontakt s lidmi, kteří se nachází jinde

Co milujeme na sociálních sítích, je hlavně to, že můžeme konverzovat s lidmi, aniž bychom s nimi mluvili přímo. Mnoho lidí, kteří zažili stěhování z jednoho města do druhého, ví, že najít si nové přátelé není tak úplně jednoduché. Sociálně sítě mohou tento problém hravě vyřešit. Ať už prostřednictvím různých skupin, komunit nebo jiným způsobem, určitě splňují účel pro dosažení tohoto bodu. Stejně tak vám pomůžou udržet se v kontaktu s lidmi, od kterých jste se přestěhovali nebo naopak oni od vás.

Máte tak specifické zájmy nebo koníčky, že je nemáte ve svém okolí s kým sdílet? Můžete zkusit hledat právě na sociálních sítích různé skupiny či komunity, které vás mohou dostat dále, a navíc získáte kontakty.

Zdroj obrázku: Freepik

Variabilita využití

Velikou výhodou Facebooku nebo i dalších aplikací je vytvářenísdílení událostí. Díky tomu vám neunikne téměř žádná událost, která se pořádá ve vašem okolí nebo někde jinde. Událost se vám může propojit s mobilním telefonem, takže nezůstanete bez upozornění na blížící se akci.

Nedávno spustil Facebook seznamku. Ano, už i sociální sítě mohou pomoci najít spřízněnou duši nebo někoho na randění. Díky tomu získáte opět nové kontakty a zkušenosti do života. Myslíte si, že máte v něčem talent, nebo to říká o vás vaše okolí, ale nevěříte si? Zkuste natočit video a umístit na sociální sítě, můžete poté sledovat reakce lidí.

Nepřehánějte to s používáním

Buďte ale obezřetní v používání sociálních sítí. Příliš dlouhá doba strávená ve virtuálním světě je kontraproduktivní a daleko důležitější je život kolem vás. Ano, i přes některé výhody napsané výše nebo i nejmenované nesmíte zapomínat na život kolem sebe. Sociální sítě by měly být používány s rozumem, aby vás negativně neovlivňovaly v životě. Proto když používáte sociální sítě s mírou, můžete těžit z jejich možností.

Zdroj: https://ischoolconnect.com/blog/the-top-advantages-disadvantages-of-social-media/