Rekordní snížení emisí? BMW chce dosáhnout zajímavých výsledků

Rekordní snížení emisí? BMW chce dosáhnout zajímavých výsledků

Automobilka BMW plánuje snížit emise skleníkových plynů, které jsou součástí snad každého vozu, který najdete na silnici. BMW chce snížit emise až o 40 % do roku 2030. Výsledky jsou srovnané s rokem 2019. Své klimatické cíle tak automobilka zvýšila celkem o třetinu. Jestli se jí to ale povede, není jisté.

Aby svého cíle BMW dosáhlo, musí zvýšit podíl recyklovaných materiálů na výrobu

Nyní používá automobilka celkem 30 % recyklovaných materiálů. Postupem času chce toto číslo zvýšit až na 50 %. Tyto plánu oznámila společnost ještě před konferencí IAA Mobility, která bude příští týden. Prezident Oliver Zipse ohlásil, že chtějí vstoupit do kurzu, který jim umožní dosáhnout cíle.

Mohlo by vás zajímat:  Autopojištění pokryje nečekané náklady při nenadálé situaci. Skrytá negativa ale dokážou překvapit

BMW si přitom nezvolilo žádný datum, který by nebyl splnitelný, co se týče úpravy emisí skleníkových plynů. Automobily se budou vyrábět i nadále, ale stejně jako jiné výroby na celém světě, i tady jsou nyní problémy s nedostatkem čipů. V některých automobilkách už dokonce stojí výroba, za zmínku stojí například Škoda Auto v České republice.

Společnost prozradila, jaké má do budoucna cíle

Společnost si určila dokonce několik cílů, které chce splnit ohledně udržitelného rozvoje. Chce tak dosáhnout úrovně podílu recyklovaných materiálů na 50 %. Také chce vyrábět mnohem více elektromobilů, které by měly nakonec tvořit polovinu všech vyrobených vozidel. Do konce roku 2030 chce snížit emise CO2 na polovinu.

Mohlo by vás zajímat:  Před koupí elektromobilu je vhodné zvážit všechny náklady spojené s jeho provozem

V současné době ale prohlásila, že očekává snížení příjmů právě v důsledku nedostatečného materiálu. Navíc ceny materiálů neustále rostou a je tak otázkou, jestli se jim tato vize podaří uskutečnit. V posledním čtvrtletí ale BMW mělo výsledky, které předčily veškerá očekávání. Společnost tak musí počkat na další měsíce, aby se dalo určit, jestli mají vůbec šanci ve snížení emisí uspět. Elektromobily by se měli stát součástí silničního provozu během následujících několik let.

Zdroj: https://www.press.bmwgroup.com/global/article/detail/T0332273EN/over-200-million-tonnes:-bmw-group-sets-ambitious-goal-to-reduce-co2-emissions-by-2030?language=en